Energie z vodíku

Vodík je v mnoha ohledech dokonalé palivo. Je ho spousta, je nejúčinnější a při použití v palivových článcích nevytváří žádné emise. Je netoxický a lze jej produkovat z obnovitelných zdrojů, navíc se nejedná o skleníkový plyn. Řada studií uvádí, že vodík může představovat jediné alternativní palivo, které může snížit závislost zemí na zahraniční ropě a zároveň výrazně snížit emise skleníkových plynů.

Proto se vodík používá v celé řadě aplikací jako primární přenašeč energie. Ve využívání vodíku jako paliva pro dopravu či paliva pro výrobu energie došlo k výraznému pokroku. Vodík lze pro výrobu energie používat v motorech s vnitřním spalováním nebo jako palivový článek. Palivové články mají v porovnání s motory s vnitřním spalováním výhodu díky vysoké účinnosti a představují tak primární způsob převodu vodíku na energii.

Společnost Air Products má více než 50 let zkušeností s vodíkem a stojí v popředí vývoje technologií pro zpracování vodíku na energii. První čerpací stanici na vodík jsme instalovali v roce 1993, vyvinuli jsme celou řadu patentovaných řešení souvisejících s dodávkou a dávkováním vodíku. Společnost Air Products dodává kapalný a plynný vodík a také celou řadu řešení infrastruktury čerpacích stanic.

Energie z vodíku Segmenty

Kontaktní informace

New! CryoGas International article

Read “Air Products’ Advanced Hydrogen Storage Technology: A Bridge to the Future”  by Ed Kiczek, Global Business Director of Hydrogen Energy Systems (296 KB)

Porozumění bezpečnému použití vodíku

Zaměření na bezpečnost osob a produktů a ohled k životnímu prostředí

X

Tato stránka používá soubory cookies k uložení informací na Vašem počítači. Některé jsou nezbytné pro správné fungování našich stránek, jiné nám pomáhají lépe porozumět potřebám uživatelů. Užíváním těchto stránek dáváte souhlas k používání souborů cookies. Bližší informace naleznete v našem Právním upozornění.

Zavřít