Výroba energie

Energetická vodíková stanice společnosti Air Products – infrastruktura pro čerpání obnovitelného vodíku

Energetická vodíková stanice společnosti Air Products vyrábí obnovitelnou elektrickou energii, vodík a teplo z bioplynu.

Vodík se považuje za náhradu dnešních fosilních paliv, protože je ho dostatek, je účinný, na rozdíl od dalších alternativ nabízí potenciál k tomu, aby byl obnovitelný, a při jeho použití nevznikají žádné emise. Lze jej použít jako přenašeč energie pro výrobu elektrické energie pomocí vodíkových palivových článků a vodíkových spalovacích motorů.

Ve vodíkovém palivovém článku se vodík kombinuje s kyslíkem ze vzduchu za vzniku elektrické energie. Palivový článek může být v provozu neustále a generovat energii, dokud je do něj dodáván vodík. Jedinými vedlejšími produkty jsou teplo a voda.

Mnohé palivové články dnes používané pro distribuovanou výrobu energie vyžadují integraci se zpracovatelem paliva pro výrobu plynu bohatého na vodík z paliv na bázi uhlovodíku, například zemního plynu nebo propanu. Využitím přímé dodávky vysoce čistého vodíku do palivového článku lze realizovat četné výhody. K aplikacím, které lze doplnit pro přímé doplňování vodíkového paliva, patří mobilní zařízení, primární energie, záložní energie, vyrovnávání špiček a stabilizace sítě.

Kontaktní informace

Došlo k chybě, opravte zvýrazněná pole.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

Jak vám můžeme pomoci?

  1. Jaký druh poptávky?

X

Tato stránka používá soubory cookies k uložení informací na Vašem počítači. Některé jsou nezbytné pro správné fungování našich stránek, jiné nám pomáhají lépe porozumět potřebám uživatelů. Užíváním těchto stránek dáváte souhlas k používání souborů cookies. Bližší informace naleznete v našem Právním upozornění.

Zavřít