Projekty

Projektové zkušenosti

Odbor energetiky – Las Vegas

Projekt pro odbor energetiky (DOE) města Las Vegas byl pětiletý demonstrační projekt, který zahrnoval reformátor vodíku na místě, záložní kapalný vodík, palivový článek pro výrobu energie pro základní zatížení reformátoru a vysokotlaké doplňování paliva do vozidel s pohonem vodíkem a směsí vodíku a zemního plynu. Projekt provedlo tříčlenné konsorcium složené ze společností Air Products a Plug Power LLC a města Las Vegas. Společnost Air Products byla hlavním dodavatelem a měla celkovou zodpovědnost za projekt. Konkrétní zodpovědnosti zahrnovaly dodávku vodíku, konstrukci čerpací stanice, integraci subsystému, plánování a koordinaci ochrany životního prostředí a bezpečnosti a celkové řízení projektu a stavby.

Vodíková energetická stanice v asanačním obvodu v Orange County

Tento projekt reprezentuje první implementaci ekonomicky proveditelného generátoru biovodíku svého druhu v USA. Po dokončení bude sloužit jako model pro dodatečná zařízení na mnoha dalších k tomu vhodných místech v USA i ve světě.

Cílem projektu je určit ekonomickou a technickou proveditelnost vodíkové energetické stanice navržené pro koprodukci tepla, energie a vodíku. Bioplyn z anaerobní vyhnívací nádrže bude veden do palivového článku s taveným karbonátem, který bude vyrábět teplo, energii a vodík. Teplo a energie se budou používat v rámci zařízení na úpravu odpadu. Vodík, který se považuje za 100% obnovitelný zdroj, se bude odesílat do čerpací stanice plynovodem a dávkovat do vozidel při tlaku 350 a 700 bar. Pro vývoj, stavbu a nasazení této technologie se využívají státní, federální a soukromé fondy. 


Zpět na palivové články


 

Došlo k chybě, opravte zvýrazněná pole.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

Jak vám můžeme pomoci?

  1. Jaký druh poptávky?

X

Tato stránka používá soubory cookies k uložení informací na Vašem počítači. Některé jsou nezbytné pro správné fungování našich stránek, jiné nám pomáhají lépe porozumět potřebám uživatelů. Užíváním těchto stránek dáváte souhlas k používání souborů cookies. Bližší informace naleznete v našem Právním upozornění.

Zavřít