Megaprojekty po celém světě

Dodáváme některé z největších a nejsložitějších projektů v historii Air Products. Náš úspěch při provádění těchto megaprojektů demonstruje Air Products klíčové schopnosti podporovat bezpečnost, spolehlivost a provozní dokonalost největších energetických projektů na světě.

hracího kruhu Podívejte se na video Odbornost na megaprojekty


Saudská Arábie

NEOM: Největší bezuhlíkový projekt vodíku na světě

NEOM, nový model pro udržitelný způsob života, který se nachází v království Saudská Arábie, je místem projektu $7 miliard, který umožní Air Products do roku 2025 dodávat bezuhlíkový vodík do motorů a nákladních automobilů po celém světě a eliminovat tři miliony tun emisí za rok (TPY) na emise CO2 a emise smog-formace a další znečišťující látky z ekvivalentu více než 700 000 automobilů.

Projekt společného podniku se společnostmi NEOM a ACWA Power je založen na ověřené světové technologii a bude zahrnovat inovativní integraci více než čtyř gigawattů obnovitelné energie ze solárních, větrných a skladovacích zařízení. produkci vodíku 650 tun za den elektrolýzou pomocí technologie thyssenkrupp prostřednictvím dohody o exkluzivní strategické spolupráci Air Products, produkce dusíku separací vzduchu pomocí technologie Air Products; a produkci 1,2 milionu tun ročně bezuhličitého čpavku s použitím technologie společnosti Haldor Topsoe prostřednictvím globální alianční smlouvy Air Products.

Největší zásoba technických plynů na světě
Saudské Aramco

Air Products, v rámci společného podniku (JV) se společností ACWA Holding, navrhl a postavil největší komplex průmyslových plynů na světě, který bude dodávat 75 000 tun za den (20 000 kyslíku a 55 000 dusíku) do saudskoaramské rafinérie v podniku Jazan ekonomické město v Saudské Arábii. I přes svoji vzdálenou polohu a regionální klimatické problémy tým Air Products úspěšně dokončil světový komplex bez úrazu za 25 milionů pracujících hodin.

V srpnu 2018 podepsaly Saudi Aramco, Air Products a ACWA Power termínový list, který tvoří v společnosti Jazan více než $8 miliardy zplyňování / energetiku JV, čímž od společnosti Saudská Aramco kupují aktivační zařízení, blok energie a související služby.

V listopadu 2019 Air Products potvrdilo, že je v závěrečném jednání se Saudskou Aramco, společnostmi ACWA Power a Air Products Qudra o získání majetku pro zplyňování, energetiku a průmyslové plyny v společnosti Jazan, což představuje aktualizovanou celkovou hodnotu investice přibližně $11,5 miliardy.

Indonésii

Projekt uhlí na metanol

Společnost Air Products, která představuje investici ve výši 2 miliardy USD, bude stavět, vlastnit a provozovat zařízení na dělení vzduchu, zplyňování, čištění syntetického plynu, inženýrské sítě a výrobu metanolu pro významný zplyňovací projekt v Bengalonu ve východním Kalimantanu v Indonésii.

Závod, včetně patentovaných řešení Syngas ™zplyňovače se suchou vsádkou společnosti Air Products, bude účinně přeměňovat bohaté zdroje uhlí na produkty vysoké hodnoty, což umožní vyrobit téměř dva miliony TPY metanolu z téměř šesti milionů TPY na začátku roku 2024. Tento projekt umožní společnostem Bakrie Group a PT. Zdroje Ithaky pro zajištění dodávek metanolu pro domácí spotřebu, podpora indonéské energetické nezávislosti a udržitelného ekonomického růstu.
Číně

Projekt zplyňování Lu'an Coal

Společnost Air Products dodává prostřednictvím svého společného podniku se společností Lu'an Clean Energy syngas a další technické plyny do výroby syngas-to-Liquidy Lu'an v Changzhi v čínském Šan-si. 

Celosvětový projekt zplyňování zahrnuje čtyři velké jednotky na dělení vzduchu (ASU), čtyři zplyňovače a dva systémy čištění syntetického plynu pro podporu jednoho z významných demonstračních projektů čisté energie v Číně. Zplyňovací zařízení jsou největší na světě a jsou schopná přeměnit 12 000 tun uhlí na syntetický plyn, aby se z něj mohla transformovat chemická látka a paliva pro dopravu.

 Gasifier at Jiutai New Material Co. Ltd mono-ethylene glycol project in Hohhot, ChinaZávod Jiutai Coal-to-Syngas

Společnost Air Products získala dlouhodobou smlouvu na místě s cílem zajistit dodávku syntetického plynu společnosti Jiutai New Material Co. Projekt, který bude jako první postavit Air Products včetně osvědčené technologie zplyňování získané od společnosti Shell, by měl být uveden do provozu ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2021 společnosti. 

Závod bude navržen tak, aby produkoval více než 500 000 Nm³ / h syntetického plynu, a bude se skládat z pěti zplyňovačů, dvou přibližně 100 000 000 m3 / h jednotek pro dělení vzduchu (ASU), s čištěním a zpracováním syntetického plynu, jakož i související infrastruktury a inženýrských sítí. Jiutai bude dodávat uhelnou surovinu a bude odebírat veškerý výstup ze závodu.


Debang gasificationProjekt Syngas se společností Debang Group v provincii Jiansu v Číně

Průlom v závodě na zpracování uhlí a syntetického plynu v národním petrochemickém parku Xuwei, Lianyungang City, provincie Jiansu, Čína probíhá prostřednictvím 80% Air Products / 20% společného podniku se společností Debang Xinghua Technology Co., Ltd. (dceřiná společnost Jangsu) Debang Chemical Industrial Group Co., Ltd. (dále jen „skupina Debang“).

Společnost JV se strategicky nachází v jednom ze sedmi národních integrovaných rafinérských a petrochemických parků v Číně a bude na základě 20leté smlouvy vlastnit a provozovat zařízení na separaci, zplyňování a čištění vzduchu za dodávku syntetického plynu pro podporu 350 000 tun skupiny Debang. na chemické závody za rok. Projekt by měl být uveden do provozu v roce 2023 a měl by zajistit dodávky syntetického plynu, který skupině Debang umožní vyrábět pro své zákazníky potřebné čpavek a další produkty.