logo Go to Home Page

Systémy procesních plynů a inženýrských membrán

Air Products PRISM® Membránové systémy pro aplikace procesních plynů jsou nedílnou součástí průmyslových závodů po celém světě. Vodíkové separační membrány PRISM® se používají k úpravě toků bohatých na vodík ve smyčkách syntézy čpavku, v petrochemických závodech a ropných rafinériích.

Vylepšení vodíku s membránami PRISM

Prodali jsme přes 500 membránových systémů PRISM pro kritické aplikace separace plynů. Náš tým konstrukce produktů je připraven navrhnout, zkonstruovat a vytvořit systém pro vaše jedinečné požadavky.
Stáhnout

Naše nabídky

Procesní plynové membránové systémy

Membránové systémy pro regeneraci a rafinaci procesních plynů poskytují ekonomické a trvalé řešení pro rafinérská a petrochemická zařízení. Aplikace zahrnují regeneraci vodíku, rafinaci vodíku, rafinaci oxidu uhelnatého a úpravu poměru syntetického plynu. Každý systém je dodáván na ližinách s malým půdorysem a vyžaduje pouze minimální údržbu a pozornost obsluhy. 

Průmyslové membránové systémy

Společnost Air Products PRISM Membrány navrhuje a vyrábí velké průmyslové membránové systémy pro výrobu dusíku a čištění směsných plynů. Tyto systémy se používají v ropném a plynárenském průmyslu, v závodech na výrobu čpavku, v chemických výrobních zařízeních a ropných rafinériích. Spolupracujeme s koncovými uživateli a strojírenskými společnostmi, abychom poskytli spolehlivá a nákladově efektivní řešení membránové separace.

PŘÍPADOVÁ STUDIE

Technické týmy společnosti Permea a Air Products navrhují a uvádějí do provozu účinný nízkotlaký systém separace vodíku používaný při výrobě glykolu. Podívejte se, jak se užívají separátory PB6050 k vytvoření tohoto ojedinělého způsobu separace vodíku.

Aplikace rafinérií

Membránové systémy PRISM regenerují vodík v aplikacích vodního zpracování v ropných rafinériích. Odmítají inertní sloučeniny, které se hromadí v smyčkách pro recyklaci vodíku. To znamená, že k udržení vodíkové rovnováhy v systému je zapotřebí méně vyrobeného vodíku, a provoz se stává méně nákladným. Systémy jsou škálovatelné a lze je přizpůsobit specifickým provozním nebo kapitálovým požadavkům.
Stáhněte si technický bulletin

Petrochemické závody

Membránové systémy PRISM obnovují vodík a upravují toky syntézního plynu tak, aby poskytovaly maximální účinnost. Procesům zahrnují: regeneraci vodíku z čisticích toků methanolu, úpravu poměru syntézního plynu, čištění oxidu uhelnatého, hydrogenační čisticí toky a regeneraci vodíku z čisticího plynu PSA.
Stáhněte si technický bulletin

Závody pro syntézu čpavku

Složení syntézního smyčkového plynu obsahuje vodík a vysoké koncentrace metanu a argonu, které se akumulují v syntézní smyčce. Molekuly vodíku prostupují membránou a migrují ven. Tento vylepšený proud vodíku se vrací do syntézní smyčky jako doplněk suroviny syntetického plynu. To znamená, že k udržení vodíkové rovnováhy v systému je zapotřebí méně vyrobeného vodíku, a provoz se stává méně nákladným.
Stáhněte si technický bulletin

Řešení životního cyklu

Jednotka poprodejních a místních služeb od PRISM Membranes. Náš tým odborníků provede komplexní vyhodnocení vašeho vodíkového membránového systému přímo v akci. Poté vytvoříme zpětnou vazbu s doporučeními a budeme spolupracovat s vaším týmem na optimalizaci dodávky vodíku.
ZJISTĚTE VÍCE

Jak vám můžeme pomoci?

Pokud potřebujete další informace nebo chcete komunikovat se specialistou na produkt, obraťte se na naše pracovníky.

KONTAKTUJTE NÁS