logo Go to Home Page
| Praha

Společnost Air Products získala již třetí rok za sebou zlatou medaili EcoVadis za společenskou odpovědnost firem

Společnost Air Products (NYSE: APD), přední světový producent průmyslových plynů, dnes oznámila, že opět získala zlatou medaili za aktivity společenské odpovědnosti (CSR) od nadnárodní ratingové agentury EcoVadis. Je to již třetí rok v řadě, kdy získala nejvyšší ocenění za výsledky při ochraně a zlepšování životního prostředí, pracovních podmínek a vztahů s obchodními partnery.

„Jsme hrdí na to, že jsme za naše úsilí v oblasti CSR opět získali zlatou medaili EcoVadis,“ řekl Simon Moore, viceprezident společnosti Air Products pro vztahy s investory, firemní vztahy a udržitelný rozvoj. „Vzhledem k problémům dnešního světa je společenská odpovědnost důležitější než kdy jindy a my věříme, že každá naše společnost a každý zaměstnanec hraje důležitou roli při budování lepší budoucnosti. Ve společnosti Air Products je udržitelný rozvoj součástí našeho vyššího poslání a ocenění EcoVadis potvrzuje, že se nám daří jej naplnit. Jeho hodnoty slouží našim zákazníkům i zaměstnancům, komunitám kde žijeme a pracujeme a našim investorům.“

Obdržení třetí zlaté medaile od společnosti EcoVadis zavazuje společnost Air Products pokračovat v úsilí o zlepšení společenské odpovědnosti v roce 2020. Za aktivity v oblasti environmentální, sociální a správní transparentnosti byla společnost tento měsíc uvedena na seznam 100 Best Corporate Citizens agentury 3BL Media. Již devátý rok po sobě byla zařazena do ročenky Sustainability report 2020, nejkomplexnější publikace poskytující hloubkovou analýzu výkonu společenské odpovědnosti, vydávané agenturou S&P Global. A za snižování emisí se Air Poducts dostala na seznam Carbon Clean 200 vedený neziskovou organizací As You Sow a na žebříček 100 Most Sustainable Companies od agentury Barron. 

EcoVadis hodnotí a průběžně monitoruje přes 65 tisíc společností ve 160 zemích světa v oblasti CSR a poskytuje jim nástroje ke zlepšení. Metodika hodnocení sleduje kritéria CSR ve čtyřech hlavních kategoriích: životní prostředí, práce a lidská práva, etika a udržitelné zadávání zakázek. Řídí se ověřitelnými mezinárodními standardy CSR, včetně globálních firemních principů, úmluv Mezinárodní organizace práce, standardu Global Reporting Initiative a ISO 26000.

Další informace o závazku společnosti Air Products k udržitelnému rozvoji naleznete v naší nejnovější zprávě o udržitelnosti na adrese: www.airproducts.com/Company/Sustainability/sustainability-reports.aspx.