logo Go to Home Page
| PRAHA

Společnost Air Products dosáhla v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2022 čistý zisk 550 milionů dolarů a navýšila čtvrtletní dividendu na akcii o dalších 8 procent

Čistý zisk (GAAP) společnosti Air Products (NYSE: APD) v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2022 vzrostl meziročně o 13 procent a dosáhl výše 550 milionů USD. Stejně tak zisk před odpisy a zdaněním (EBITDA) v hodnotě 1 003 milionů USD zaznamenal nárůst o osm procent. Upravená marže (EBITDA) byla ve výši 33,5 procenta a upravený zisk na akcii meziročně narostl o 19 procent na hodnotu 2,52 USD.

Společnost Air Products (NYSE:APD) oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2022. Oproti předchozímu roku byl čistý příjem (GAAP) vyšší o 13 procent a dosáhl 550 milionů USD. Podařilo se to díky vyšším prodejním cenám, rostoucím objemům obchodů a díky přidruženým kapitálový příjmům, které kompenzovaly skokově rostoucí náklady. Tržby za první čtvrtletí ve výši 3,0 miliardy USD vzrostly meziročně o 26 procent. Jejich růst byl tažen novými aktivy, výrobou obnovitelného vodíku a vyššími prodeji zařízení a technologií. Ceny se dařilo navýšit ve většině hlavních produktových řad ve třech největších segmentech společnosti v Americe, Asii a Evropě. 

Prezident a generální ředitel společnosti Air Products Seifi Ghasemi k výsledkům řekl: "S naším bezpečným obchodním modelem, silnými peněžními toky a pokračující tvrdou prací skvělého týmu pracovníků Air Products po celém světě jsme opět splnili závazky vůči našim akcionářům. Výborných výsledků jsme dosáhli navzdory bezprecedentnímu nárůstu nákladů na energie, narušení dodavatelských řetězců a pokračující pandemii. Na konci října 2021 jsme také uzavřeli první fázi projektu Jazan, který je zatím největším v naší historii, a který bude vytvářet po mnoho příštích let vysokou přidanou hodnotu. Zařadil se mezi naše megaprojekty, které dodávají nízkouhlíkové formy energie pro udržitelnost a zajišťují našim akcionářům dividendy, které hrdě navyšujeme již 40. rok v řadě.“ Čtvrtletní dividenda se zvýšila o osm procent na 1,62 USD na akcii, což znamená nepřetržitý čtyřicetiletý růst. Vedení společnosti čekává, že v roce 2022 vyplatí akcionářům více než 1,4 miliardy dolarů. Přispělo k tomu také dokončení první fáze projektu Jazan v Saúdské Arábii, společného podniku s Aramco, ACWA Power a Air Products Qudra v hodnotě 12 miliard USD.

Kromě naplňování obchodních cílů společnost úspěšně pokračovala v politice udržitelnosti, úspor a využívání příležitostí. Díky rozšíření svých závazků byla po 12. po sobě uvedena na index Dow Jones Sustainability North America Index. Za komplex čisté vodíkové energie v kanadském Edmontonu obdržela od Chemical Week cenu za nejlepší projekt řízení uhlíku. A stanovila nový cíl do roku 2025 dosáhnout 30procentního zastoupení menšin v odborných a manažerských pozicích ve svých závodech v USA.


O společnosti Air Products 
Air Products (NYSE: APD) je přední světová společnost zabývající se výrobou průmyslových plynů, která na trhu působí 80 let. Společnost se zaměřuje na zajištění energií, udržitelný rozvoj a rozvíjející se trhy. Dodává potřebné technické plyny, související vybavení a odborné aplikační poradenství desítkám průmyslových odvětví, od rafinérií, chemického a strojírenského průmyslu přes výrobu elektrotechniky, zpracovatelský průmysl, až po potravinářství. Air Products je rovněž světovým lídrem v dodávkách technologií a zařízení pro zpracování zkapalněného zemního plynu. Společnost vyvíjí, navrhuje, staví, vlastní a provozuje některé z největších světových průmyslových plynárenských projektů. To zahrnuje projekty v oblasti zplyňování, které udržitelně přeměňují bohaté přírodní zdroje na syntetický plyn pro výrobu vysoce hodnotné energie, paliv a chemikálií, projekty na zachytávání uhlíku a světové projekty bezuhlíkového vodíku, které podporují globální ekologickou dopravu a přechod na bezemisní energetiku.

Společnost v roce 2020 dosáhla obratu ve výši 8,9 miliard USD, působí v 50 zemích a její současná tržní kapitalizace činí přibližně 60 miliard USD. Více než 19 000 kvalifikovaných a talentovaných zaměstnanců z různých prostředí je poháněno vyšším posláním společnosti Air Products vytvářet inovativní řešení, jež jsou přínosem pro životní prostředí, podporovat udržitelný rozvoj a řešit výzvy, kterým čelí zákazníci, komunity i celý svět. Pro více informací navštivte webové stránky www.airproducts.cz nebo nás sledujte na portálech LinkedIn, Twitter, Facebook nebo Instagram