logo Go to Home Page
| PRAHA

Air Products hlásí meziroční nárůst čistého zisku o 13 procent

Společnost Air Products (NYSE:APD) v pátek oznámila výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2022, kdy vykázala čistý zisk ve výši 537 milionů USD a upravený výnos na akcii ve výši 2,38 USD, což představuje nárůst o 12 procent.

Tržby za druhé čtvrtletí vzrostly oproti předchozímu roku o 18 procent na hodnotu 2,9 miliardy USD a zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) ve výši 1 019 milionů USD stoupl o devět procent. Růst byl tažen novými aktivy, výrobou obnovitelného vodíku a růstem objemu obchodů s vyšším prodejem zařízení. Upravená marže EBITDA ve výši 34,6 procenta se snížila o 270 bazických bodů, z čehož zhruba 200 bazických bodů připadlo na vyšší náklady za energie.

"Navzdory globálním ekonomickým problémům a významným energetickým, ekologickým a geopolitickým výzvám, kterým svět čelí, náš tým nadále plní všechny závazky i vyšší poslání naší společnosti. Naši lidé úspěšně rozvíjejí stávající megaprojekty a zároveň otevírají nové, včetně investice 2 miliard USD do rozšíření projektu Sustainable Aviation Fuel v závodě World Energy v Kalifornii. Chci poděkovat svým spolupracovníkům za to, že svými dovednostmi a odbornými znalostmi i technologiemi vytvářejí hodnoty, které jsou přínosem pro naše zákazníky a země po celém světě," řekl k hospodářským výsledkům Seifi Ghasemi, předseda, prezident a generální ředitel společnosti Air Products.

Vedení společnosti Air Products očekává další růst také díky nově zahajovaným projektům. Na konci října 2021 byla dokončena první fáze společného podniku Jazan v hodnotě 12 miliard USD. V plánu je investice do polovodičového průmyslu ve výši 1,3 miliardy USD a výstavba nového zařízení na výrobu zeleného kapalného vodíku pro bezuhlíkovou mobilitu v Casa Grande v Arizoně. Ve fiskálním roce 2022 se očekávají kapitálové výdaje ve výši 4,5 až 5,0 miliard USD.


O společnosti Air Products 
Air Products (NYSE: APD) je přední světová společnost zabývající se výrobou průmyslových plynů, která na trhu působí 80 let. Společnost se zaměřuje na zajištění energií, udržitelný rozvoj a rozvíjející se trhy. Dodává potřebné technické plyny, související vybavení a odborné aplikační poradenství desítkám průmyslových odvětví, od rafinérií, chemického a strojírenského průmyslu přes výrobu elektrotechniky, zpracovatelský průmysl, až po potravinářství. Air Products je rovněž světovým lídrem v dodávkách technologií a zařízení pro zpracování zkapalněného zemního plynu. Společnost vyvíjí, navrhuje, staví, vlastní a provozuje některé z největších světových průmyslových plynárenských projektů. To zahrnuje projekty v oblasti zplyňování, které udržitelně přeměňují bohaté přírodní zdroje na syntetický plyn pro výrobu vysoce hodnotné energie, paliv a chemikálií, projekty na zachytávání uhlíku a světové projekty bezuhlíkového vodíku, které podporují globální ekologickou dopravu a přechod na bezemisní energetiku.

Společnost v roce 2021 dosáhla obratu ve výši 10,3 miliard USD, působí v 50 zemích a její současná tržní kapitalizace činí přibližně 50 miliard USD. Více než 20 000 kvalifikovaných a talentovaných zaměstnanců z různých prostředí je poháněno vyšším posláním společnosti Air Products vytvářet inovativní řešení, jež jsou přínosem pro životní prostředí, podporovat udržitelný rozvoj a řešit výzvy, kterým čelí zákazníci, komunity i celý svět. Pro více informací navštivte webové stránky www.airproducts.cz nebo nás sledujte na portálech LinkedIn, Twitter, Facebook nebo Instagram