logo Go to Home Page

Seifi Ghasemi vysvětluje v podcastu "Leadership Next" časopisu Fortune hlavní přednosti společnosti, vedoucí postavení v oblasti vodíku a vizi pro vytváření čistší budoucnosti.

Air Products’ Chairman, President and CEO Seifi Ghasemi

Podcast Leadership Next, který vydává Fortune Media a který se zaměřuje na podnikání,. zkoumá měnící se pravidla vedení firem a způsoby, jakými generální ředitelé tyto změny zvládají. Od zahájení podcastu v březnu 2020 bylo vysíláno více než 175 epizod.

Předseda představenstva, prezident a generální ředitel společnosti Air Products Seifi Ghasemi se nedávno sešel s generálním ředitelem časopisu Fortune Alanem Murrayem a šéfredaktorem Michalem Lev-Ramem k podrobnému rozhovoru v kancelářích časopisu Fortune v New Yorku. Podcast v délce<B> 33 minut byla vysílán 5. března a je k dispozici na adrese Webová stránka Fortune a hlavní streamovací platformy.

V úvodu se Seifi věnuje silným stránkám společnosti Air Products v oblasti technických plynů a zdůrazňuje vedoucí postavení společnosti Air Products v oblasti vodíku a náš závazek dodávat světu modrý a zelený vodík. Nazývá jej "jediným zdrojem energie" a popisuje, že čistý vodík je nezbytný pro boj proti dopadům změny klimatu a pro vytvoření čistší budoucnosti, a upozorňuje na odpovědnost společnosti Air Products za vedoucí postavení v této oblasti:

„… “, a proto jsme se v roce 2014, tedy před deseti lety, vydali na cestu modrého a zeleného vodíku. A právě v tomto bodě se nacházíme dnes, kdy některé z těchto zařízení skutečně stavíme, protože jsme museli vyvinout technologie. Museli jsme vypracovat projekty, museli jsme shromáždit lidi. Nejde o to, že by se někdo, vývojář projektu například, jednoho rána probudil a řekl si: „Chci se stát vodíkovou společností. … Takhle to nefunguje…

… pokud je vodík jediným řešením a jsme největší společností vyrábějící vodík, je naší odpovědností to učinit. Chci říct, kdo jiný to má udělat? Pokud to neuděláme, kdo to udělá?“

Kromě toho, že Seifi hovoří o tom, proč je podle něj odpovědností společnosti Air Products prosazovat na trzích čistá energetická řešení včetně vodíku, odpovídá také na otázky, kdy se poprvé začal zabývat změnou klimatu, jak vidí cestu k dosažení celosvětových cílů nulových emisí a proč se rozhodl nastoupit do společnosti Air Products. Svěřuje se také se svými osobními a profesními zkušenostmi, které přispěly k utváření jeho názorů a stylu vedení. Rovněž sdílí část svého osobního a profesního vzdělání, což mu pomohlo utvářet jeho názory a styl vedení. 

Poslechněte si tuto epizodu zde.