logo Go to Home Page

Plamenový fotometrický detektor (FPD)

Plamenový fotometrický detektor nebo GC-FPD je metoda, která se používá k analýze sloučenin a kovů obsahujících síru nebo fosfor, jako je cín, bor, arzen a chrom. Na FPD se používá plamen vodíku/vzduchu, do kterého se vzorek zavádí. Uhlovodíky obsahující fosfor a síru generují chemiluminescen při specifických vlnových délkách, který po přechodu do fotopásobiče vydává elektrický signál, který lze poté změřit.

Stejně jako u jiných technik plynového chromatografu je vyžadován nosný plyn s nízkým obsahem vody a kyslíku, protože voda a kyslík mohou interagovat se stacionární fází a způsobit vážné problémy, jako je vysoký šum nulové linie a vypouštění z kolony do chromatogramu výstupního plynu, což snižuje obsah analyzátoru. citlivost a zkrátit životnost kolony. FPD je mimořádně citlivá na uhlovodíkové nečistoty v přívodu vodíku a vzduchu pro plamen. Uhlovodíkové nečistoty mohou způsobit zvýšení šumu nulové linie a snížit citlivost detektoru.

Plyny používané při analýze FPD

Technologie vodíku BIP®

Bezkonkurenční čistota plynu, méně než 10 ppb kyslíku a 20 ppb vlhkosti

Zero Air Plus (syntetický vzduch)

Naše plyny nejvyšší specifikace se doporučují pro analýzu složek do 1000 ppm

Zeptejte se odborníka

Trish Lees

Specialista na obchodní rozvoj

"Jaké jsou kritické nečistoty v nosném plynu pro plamenovou fotometrickou detekci (FPD)?"
Stejně jako u jakéhokoli jiného nosného plynu GC jsou hlavními nečistotami kyslík a voda. FPD je také velmi citlivá na uhlovodíkové nečistoty.

Máte dotaz? Rádi vám odpovíme.

KONTAKTUJTE NÁS

Přejete si objednat?

NAKOUPIT

CENTRUM PODKLADŮ