logo Go to Home Page

Oxid uhličitý (CO₂)

Odborné znalosti, spolehlivé dodávek a zaručená kvalita

Oxid uhličitý (CO₂) se používá jako kryogenní činidlo k odvádění tepla, úspornému a přesnému řízení teploty výrobku i výrobního procesu při chlazení a mražení potravin. To vede k zachování kvality a trvanlivosti při balení v modifikované atmosféře (MAP). CO₂ se také používá k dosažení konzistentní vůně, sycení a chuti při výrobě alkoholických a nealkoholických nápojů a k optimalizaci produktivity v lahvovacích a konzervárenských dávkovacích linkách. CO₂ může být účinným způsobem, jak zrychlit růst a snížit poškození plodin ve sklenících. Je také bezpečnější a ekonomicky výhodnější alternativou kyselin a chemikálií při ošetřování vody v továrnách na celulózu nebo papírnách, v průmyslových provozech anebo v komunálních zařízeních na úpravu vody. CO₂ se také běžně používá jako ochranný plyn pro svařování a práci kovy.

Naše systémy CO₂ vám pomohou řídit výrobu při velkých poptávkách, což vyžaduje flexibilitu k přizpůsobení provozu měnícím se kapacitám nebo požadavkům na životní prostředí, stejně tak jako na konzistenci a kvalitu, abyste splnily požadavky vašich zákazníků.

Naše síť CO₂ a naše distribuční možnosti, za použití nákladní dopravy, železnice i potrubí zajišťují bezpečný dodavatelský řetězcec a umožňují spolehlivou výrobu a dodávku produktů v rámci celé řadě kvalitativních parametrů.

Spolehlivá dodávka CO₂ je bližší, než si myslíte

 • Robustní síť výrobních závodů a možnosti distribuce
 • Vynikající výsledky při plnění včasných potřeb
 • Přední společnost v oblasti bezpečnosti
 • Technická podpora, když ji potřebujete
 • Špičkové služby zákazníkům

Certifikovana specifikace kvality

Jsme certifikováni v souladus nejvyššími standardy pro bezpečnost potravin a kvalitu vody

Spolehlivost a bezpečnost dodávek

Díky robustní síti plniček, rozsáhlé distribuční síti a našemu závazku vůči bezpečnosti Vám zajišťujeme nepřetržitý provoz

Průmyslové aplikace a odborné znalosti

Dovolte našemu týmu aplikačních technikůporozumět vašim potřebám a poskytnout Vám optimální řešení

Provozní efektivita

Hlídáme Váš inventář zásobníků, dodáváme produkt včas a v objemu odpovídajícímu vaší výrobě

Přejete si dodat CO₂ nebo prodiskutovat Vaše aplikace?

KONTAKTUJTE NÁS

Zeptejte se odborníka

"Proč se CO₂ používá při výčepu nápojů a piva?”

Použití plynové směsi pro výčep ležáků, stoutů a ciderů zajišťuje krémovější a déle trvající pěnu a obecně zlepšuje vzhled čepovaného piva a nápojů. 

V závislosti na typu nápoje budete potřebovat jinou směs plynů:

 • PIVO

  Freshline® – 20 % CO2 + 80 % N2
  Směs plynů určená k výtoči nepasterizovaných a pasterizovaných

  piv vyráběných v naší zemi a dovozových druhů piv ze států EU, kde není potřeba docílit tzv. lavinového efektu. Air Products doporučuje i pro Kofolu

  Freshline® – 50 % CO2 + 50 % N2

  Směs plynů určená k výtoči piv, u kterých je způsobem přípravy při točení požadován tzv. lavinový efekt.

 • VÍNO, NEALKOHOLICKÉ NESYCENÉ NÁPOJE

  Dusík potravinářský
  – 100 % N2
  Plyn určený k výtoči všech druhů tichých vín, nealkoholických
  nesycených nápojů (mošty, ovocné šťávy) oxidu uhličitého v dusíku

 • NEALKOHOLICKÉ SYCENÉ NÁPOJE

  Oxid uhličitý potravinářský – 100 % CO2
  Plyn určený k výtoči všech druhů limonád a minerálních vod sycených CO2, postmix


  Najděte si více o  Točení nápojů a řešeních pro  pivo .

Možnosti dodávek

Pomůžeme vám najít nejekonomičtější možnost dodání pro konkrétní aplikaci a lokalitu. Průmyslové plyny obvykle dodáváme v plynné nebo kapalné formě prostřednictvím různých druhů dodávek (od zásobníků po lahve).

Lahve

Jedná se o tradiční řešení nízkoobjemových dodávek plynu. Lahve lze dodávat v celé řadě velikostí, tlaků a čistot plynů. Platí pro širokou škálu plynů a plynných směsí. Pro větší objemy máme k dispozici rozdělovače lahví.

Řešení CryoEase®

Možnost pro odběratele nižších objemů, kdy je plyn dodáván do malých zásobníků přímo u zákazníka namísto tlakových lahví a Dewarových nádob.

Velkoobjemové dodávky

Dodáváme nákladní dopravou a v závislosti na Vašem požadovaném objemu, tlaku, provozním režimu, čistotě a požadovaném průtoku umístíme ve Vaší výrobě buď ve formě kapaliny v kryogenních zásobnících, nebo jako plyn ve vysokotlakých nádobách.

Dodávky potrubím

Dodávka potrubím ve významných průmyslových lokalitách po celém světě, nabízí zákazníkům s velkou poptávkou produktu řadu výhod, například spolehlivý, bezpečný a flexibilní přísun plynu hospodárným způsobem.

CENTRUM PODKLADŮ