1940

Společnost Leonard Parker Pool založila svou společnost, aby uspokojila potřeby spotřebitele kyslíku na střední úrovni. Přestože byl jeho nápad zkombinovat stávající technologie s novým marketingovým konceptem geniální, okamžité objednávky se mu nedařilo. Frustrovaný, ale neohrožený, Pool využil příležitosti a místo toho prodal generátory kyslíku na podporu vojenského úsilí během druhé světové války.

Leonard Parker Pool founded Air Products in 1940.

Společnost Leonard Parker Pool zakládá společnost Air Products v roce 1940 v Detroitu, ve státě Michigan, na jednoduchém, ale revolučním nápadu: koncepci výroby a prodeje průmyslových plynů přímo v provozu.

Grede foundries, Milwaukee, WI plant, 1947. An R-750 generator

Air Products si v roce 1941 pronajal svůj první generátor plynného kyslíku malé ocelářské společnosti v Detroitu. Na snímku: Slévárna Grede, Milwaukee, Visisons. An R-750 generátor, typický pro generátory prodávané a pronajaté ve čtyřicátých a padesátých letech dvacátého století.

First and Second Aircraft Repair Units

Druhá světová válka přesměruje pozornost společnosti na konstrukci a výrobu mobilních generátorů pro výrobu kyslíku pro použití armádou při letech ve výškách. Na obrázku: 1. a 2. jednotka pro opravu letadel; dvě z mnoha posádek vyškolených společností Air Products v provozu a údržbě mobilních generátorů kyslíku.

Oxygen generators under construction at Chattanooga, TN 1954

V roce 1944 se Air Products přesune do Chattanua ve státě Tennessee a vyrábí 240 generátorů kyslíku pro armádní síly a pro „půjčování půjčení“ zahraničním spojencům. Na obrázku: Mobilní a stacionární generátory kyslíku jsou ve výstavbě v Chattanooge.

Emmaus, Pennsylvania, Plant 1

Po válce společnost znovu zaměřuje své zaměření na komerční trhy zahájením operací v blízkosti Allentownu v Pensylvánii v Lehigh Valley. Na obrázku: Emmaus, Pensylvánie, závod 1.

Line Drawing of Weirton tonnage plant, 1951

V roce 1920 si Air Products uzavřela smlouvu se společností Weirton Steel Company ve West Virginia na pronájem tří generátorů, které produkují šest tun kyslíku denně. Na obrázku: Čárový výkres tunonové továrny Weirton.

1950

V poválečných letech přeměnila plynárenský průmysl na množství kyslíku. Zakladatel společnosti Leonard Parker Pool byl odhodlaný soutěžit na tomto „Tonnage“ trhu s plynem a jeho plán se ukázal stejně vynalézavý jako koncept na pracovišti. Kapalný vodík, látka považovaná za laboratorní zvědavost, se v pozdějších letech desetiletí stal produktem na vyžádání a nabídl společnosti novou příležitost.

4, 75 ton-per-day plants at Santa Susana, CA, 1957

Na podporu nově vznikajícího amerického raketového a vesmírného programu Air Products staví závody schopné vyrábět množství kapalného kyslíku a dusíku v tunách. Na obrázku: Závod v San Susaně s čtyřmi generátory kyslíku o objemu 75 tun za den. Jak řekl Leonard Pool svým zaměstnancům, šlo o „největší kontrakt v historii [společnosti]“.

Air Force liquid hydrogen tonnage plants at West Palm Beach, FL,

Se zavedením Sputniku v roce 1957 vyhrává společnost Air Products konkurenci ve výrobě nového raketového paliva – kapalného vodíku – pro letectvo a později NASA v legendárních závodech „tři medvědy“. Na obrázku: letecký pohled na zařízení na výrobu kapalného vodíku v Air Force v West Palmu na Floridě. Papa Medvěd je v popředí, zatímco mama medvěd a zásobní nádrže jsou vidět v dálce.

Spencer Chemical 200-ton-per-day oxygen-nitrogen plant, Vicksburg, MS, January, 1953

Zavádí se marketingová koncepce zvaná „prasátko“ – budování dodatečné kapacity na zkapalňování plynu v závodech v místě spotřeby. Na obrázku: Spencer Chemical, závod na výrobu kyslíku a dusíku s kapacitou 200 tun za den, VICK,burg, Mississippi, USA

Members of the board of directors

V roce 1957 vstoupí společnost Air Products na mezinárodní trh průmyslových plynů prostřednictvím společnosti Air Products (Velká Británie), Ltd., ve společném podniku se společností GSley. Na obrázku: Členové představenstva opouštějící Coombe House v New Maiden se sídlem APL ve Velké Británii

1960

Řada firemních nabídek, včetně kyslíku a vodíku, jsou stavební kameny. Air Products využívá a je rozmanitá na širokou škálu chemických meziproduktů. Na jiných místech, technický talent vytvořil novou příležitost v héliu, která vedla k celosvětově vedoucí pozici ve výrobě a dodávkách.

Pool with successor Ed Donley

V roce 1960 je na obálce programu Business Week generální ředitel Leonard Parker. Na obrázku: Solu s nástupcem Edem Donleym.

Calvert City

V roce 1961 Air Products začíná vyrábět chemikálie prostřednictvím společného podniku, aby přeměnila vedlejší produkty rafinerie na oxoalkoholy pro použití při výrobě změkčovadel. Na obrázku: Air Products „Calvert City, závod v Kententy, kde se vyrábí široká škála průmyslových a speciálních chemikálií, včetně vodních disperzních polymerů a surfaktantů.

The Houdry Laboratory in Linwood, PA

V roce 1962 společnost převezme společnost Houdry Process Company a její dceřinou společnost Catalytic Construction Company. Na snímku: The Houdry Laboratory in Linwood, Pensylvánie.

New York Stock Exchange

Air Products Akcie jsou kotovány na newyorské burze v roce 1962 jako její prodejní povolení $100 v milionech.

Kempton Park, South Africa

V polovině 60. let si společnost rozšiřuje svoji působnost po celém světě s pobočkami v Belgii, západním Německu a Jižní Africe. Na obrázku: Park Kampton, Jižní Afrika.

Pensacola

Pozice společnosti v oblasti chemikálií se rozšiřuje akvizicí společnosti Escambia Chemical Corporation z roku 1969 v Pensacole na Floridě. Na obrázku: Pensacola, Florida.

Liberal, Kansas

Air Products vyvíjí proces pro regeneraci helia ze zemního plynu, spolu s procesem zkapalňování zemního plynu pomocí tepelného výměníku. Na obrázku: Libertal, Kansas.

1970

Přestože první úspěch společnosti spočíval v dodávce kyslíku, význam aplikací pro dusík vzrostl. Společnost také dále investovala do chemických látek, čímž se stala součástí elektronického průmyslu. V roce 1978 se společnost Air Products stala společností na žebříčku Fortune 500 na základě tržeb $1 v tržbách.

Flexbond

Obchod se dále rozšiřuje v 70. letech díky akvizici společnosti Airco, Inc. s chemickými a plastovými výrobci. Během příštích 40 let se podnikání s polymerními emulzemi stává vedoucím hráčem na trhu v USA a dosahuje téměř $1 miliardových výnosů. Na obrázku: Dokumentace k produktu Airco.

Cryo-Quick unit freezing McDonald's hamburger patties, 1973

Prvotní mrazicí zařízení Cryo-Quick přispělo k převratu v americkém restauračním průmyslu a umožnilo centralizované zpracování potravin pro zajištění konzistence. Na obrázku: Mrazicí hamburger burger pro McDonald's.

Space shuttle launch

Společnost Air Products získává na dobu 12 let $287 milionů kontrakt ze strany NASA na dodávku kapalného vodíku pro nový vesmírný program Spojených států.

Fortune 500

Společnost se umístila na žebříček žebříčku Fortune 500 s tržbou $1.

1980

Během tohoto desetiletí si společnost prostřednictvím strategických kapitálových pozic dále upevňovala svoji globální pozici a upevňovala své podnikání s chemickými látkami a elektronikou. Rovněž vstoupila do své druhé fáze diverzifikace na ekologický a energetický trh tím, že se zaměřila primárně na nově vznikající technologii kombinované výroby tepla a elektřiny s vysokou teplotou, odpařovací jednotku páry a odsiření spalin a také vybudovala vedoucí pozici v dodávkách vodíku pro rafinerie.

San Fu Taiwan

Air Products zavádí strategickou globální expanzi tím, že zaujímá menšinové pozice v společnostech vyrábějících plyny v Koreji, Japonsku, Malajsii, Hongkongu, Číně, Thajsko, na Tchaj-wanu a v Mexiku. Na obrázku: Air Products San Fu, Tchaj-wan.

Japan

Air Products významně rozšiřuje působnost nově vznikajících epoxidových vytvrzovacích činidel v Evropě a upevňuje výrobní pozici v Evropě. Na obrázku: Závod na výrobu epoxidů v japonském městě Isehara.

Stearns-Roger Corporation

Air Products kupuje společnost Stearns-Roger Corporation, přední americkou společnost působící v oblasti stavebních a stavebních služeb se sídlem v americkém Denveru v americkém barevném státě Denver. Na obrázku: Stearns-Roger Corporation.

Stockton

V polovině 80. let minulého století společnost vytváří ekologické a energetické systémy zaměřené na výrobu energie, kontrolu znečištění ovzduší a regeneraci energie z pevného odpadu. Na obrázku: Stockton, Kalifornie, US kogenerační zařízení.

Megasys Technician

MEGASYS® Total Gas Management Services, první nabídka na trhu, byla vyvinuta v reakci na zákazníky, kteří požadují více než jen velkoobjemový a speciální plyn. Služby MEGASYS® zajišťují hlubší porozumění procesům a technologii našich zákazníků. Na obrázku: Air Products zaměstnanec sledující plynovou skříň v jednom z našich závodů MEGASYS®.

Schumacher

Společnost získá JC Společnost Schumacher, dodavatel vysoce čistých chemikálií pro polovodiče, díky čemuž je pevnější v oblasti elektronických materiálů.

Hydrogen production facility in Port Arthur, Texas, U.S.

Společně s firmou KTI (nyní Technip), která je postavena na vybavení pro zpracování vodíku pro rafinerie na ropu, se stala podnětem nových předpisů v oblasti čistého vzduchu, vyššího využití surových ropných produktů a větších nároků na paliva pro dopravu společný podnik, který rafinérský vodík. Na obrázku: Naše zařízení na výrobu vodíku v Port Artuře, Texas, USA

1990

Pokračovala globální expanze a odhodlání společnosti elektronickému průmyslu. Dřívější vývoj v spolupráci s vládou USA vyplácel divizní výnosy a katapultoval elektronický podnik společnosti na vedoucí pozici po celém světě.

Carburos plant, Tres Cantos (Madrid).

V 90. letech minulého století Air Products získává 49% podíl v italském podniku SAPio a dokončuje akvizici společnosti Carburos Metálicos ve Španělsku a v Korea Industrial Gas. Na obrázku: Závod v Carburos, Tres Cantos (Madrid).

Hsinchu-Taiwan

V Asii zakládá společný podnik s japonskými společnostmi, Daidem Hoxanem a společností Showa Denko, které slouží rostoucímu elektronickému průmyslu.

Air Products Asia Employees

Air Products zakládá novou společnost v Singapuru, zakládá společný podnik v Indonésii a otevírá nové závody v japonském Cukubě, kde dodává produkty na asijský polovodičový trh.

Hometown

Fluorid dusík – materiál původně vyvinutý pro laserové zbrojení v 60. letech 20. století – se stává předním materiálem na čištění komor v oboru polovodičů. Air Products se stává světovou jedničkou v produkci tohoto materiálu. Na obrázku: Naše výrobní zařízení fluoridu dusnatého v Hometownu, Pensylvánie, USA

Membrane fibers manufactured at our Permea facility

Společnost kupuje společnost Permea, Inc., předního dodavatele membránových a adsorpčních systémů pro separaci plynů. Na obrázku: Membránová vlákna se vyrábějí v závodě Permea v St. Louis, v Missouri, pro naše systémy dodávky kryogenních plynů.

2000

Společnost učinila další kroky směrem k tomu, aby se stala jednou z předních integrovaných společností vyrábějících průmyslové plyny na světě, a pokračuje v rozšiřování dalších obchodních segmentů využitím stávajících schopností a odborných znalostí a zavedením několika technologií pro změnu hry na trhu.

LNG Heat Exchanger

Společnost posiluje své celosvětové vedoucí postavení v technologii zpracování zemního plynu zkapalňováním zavedením procesu odstraňování problémů, který umožňuje až 60% zvýšení kapacity výroby, aniž by došlo ke snížení stávající účinnosti. Na obrázku: Hlavní kryogenní tepelný výměník, který je součástí Air Products technologie pro zkapalňování společnosti AP-X®.

BIP cylinder with lab equipment

Na globálním trhu je představena řada herních lahví s plynem v lahvích.

Katrina

Air Products „Průmyslový plynový komplex v New Orleansu v La., je zaplaven více než 15 m vody po hurikánu Katrina. Po zajištění bezpečnosti zaměstnanců začíná společnost vypouštět zařízení a pracuje na obnovení provozu. Dosahuje milníku „zásadních operací“ za pouhé dva měsíce a pomůže ulevit od omezeného trhu s kapalným vodíkem.

Tomah

Air Products staví na svých odborných vědeckých poznatcích získáním produktů společnosti Tomah³ Products pro průmyslové a institucionální čištění.

Air Products Employees

Air Products se stává předním dodavatelem průmyslových plynů ve střední Evropě akvizicí obchodu s průmyslovými plyny v BOC Gazy.

Hydrogen Fueling Station

V roce 2008 společnost Air Products uvedla do provozu novou stanici na doplňování vodíku v globálním ústředí společnosti v Allentownu, Pa. Součást iniciativy pro vzdělávání o vodíku, která je z velké části financována federální správou dopravy. Stanice umožňuje dopravit vozidla do vodíkem poháněná dopravní vozidla. pomáhat vzdělávat veřejnost o vodíku a jeho schopnostech. 

2010

Air Products zaměstnanci přinášejí hluboké znalosti a aplikační odborné znalosti odvětvím a trhům, kterým slouží po celém světě. Tato kombinace perspektivy a šířky jim umožňuje aplikovat řešení na některé z nejnaléhavějších potřeb energie, světa a nově vznikajících trhů na světě. Je to právě tento „Air Products rozdíl“, který v následujících desetiletích bude hnacím motorem ziskového růstu a udržitelnosti pro Air Products a jeho zákazníky.

Lu'An ASU

V Číně přistupuje Air Products ke svým dosud dvěma největším objednávkám ASU, první u společnosti Shaanxi Future Energy Chemical Co., Ltd. (10 000 TPD kyslíku). Jednotky ASU jsou poháněny rozsáhlými projekty zplyňování uhlí a ropy v celé Číně. Na obrázku: Jednotka ASU pro projekt zplyňování uhlí Lu'an v čínské provincii Šan-si.

Dupont Nano

Air Products získává podíl společnosti DuPont na DuPont Air Products NanoMaterials LLC, společný podnik obou společností s 50 až 50 lety, který slouží celosvětovému leštění v oboru polovodičů a destiček.

 Indura is the largest independent industrial gas company in Latin America.

V roce 2012 získá společnost Air Products kontrolní podíl ve společnosti INDURA, v té době největší nezávislé společnosti vyrábějící průmyslové plyny v Jižní Americe. Tato akvizice přináší nové prodeje a významnou pozici společnosti ve čtvrtém regionu světa.

EPCO

Air Products získává v roce 2013 společnost EPCO Carbon Dioxid Products, Inc. a přidává kapalný CO₂ k jeho severoamerickým nabídkám prostřednictvím zařízení pro čištění a zkapalňování 12 CO₂ společnosti EPCO. 

Seifi Ghasemi

V roce 2014 schvaluje představenstvo Air Products jmenování nového předsedy, prezidenta a generálního ředitele Seifiho Ghasemiho, který vypracovává strategický pětibodový plán směřující k budoucímu úspěchu společnosti. 

Přečtěte si životopis arrow
Jazan

V roce 2015 získala společnost Air Products kontrakt od společnosti Saudi Aramco v rámci společného podniku Air Products a společnosti ACWA Holdingu na výstavbu, vlastní a provozování největšího průmyslového komplexu na světě pro dodávku Saudské Arábie Aramco, která se staví v Saudské Arábii. 

Přečtěte si tiskové zprávy arrow
Versum logo

Air Products v rámci svého strategického pětibodového plánu dokončuje oddělení divize Electronics v divizi Electronics Materials prostřednictvím oddělení společnosti Versum Materials, Inc. v roce 2016

Přečtěte si tiskové zprávy arrow
Paint cans

Air Products, opět na základě svého strategického pětibodového plánu, se v roce 2017 opět stává společností s průmyslovými plyny s čistou hrou a divizí Performance Materials se prodává německému výrobci speciálních chemikálií Evonik Industries AG.

Přečtěte si tiskové zprávy arrow
Five Point Plan

Generální ředitel Seifi Ghasemi realizuje další fázi strategického pětibodového plánu úspěchu společnosti. Plán „Air Products“, zvaný „diverzita a začlenění do cílů společnosti“, nadále slouží jako cestovní mapa pro zvýšení bezpečnosti, začlenění, ziskovosti a udržitelnosti pro budoucí růst.

Pune office

Air Products zakládá špičkové technologické centrum v vědeckém parku Valley Techno Valley v Saudské Arábii; moderního výzkumného a vývojového střediska v parku Zh-tech v oblasti Hi-Tech v čínské Šanghaji, a špičkové technické centrum v indickém městě Pula v maurashtra. Na obrázku: Technické středisko v púšti.  

Kochi

Air Products v rámci svého obchodního modelu prodej, plynu staví, vlastní a provozuje celosvětový komplex průmyslových plynů v indickém Koči pro podnik Bhatat Petroleum Corporation Limited (BPCK). Nový závod, v němž se nachází technologicky vyspělý závod HyCO, umožňuje společnosti BPCl výrazně zvýšit kapacitu rafinování pro výrobu čistších paliv. Rovněž v Indii oslavuje společný podnik Air Products, INOX Air Products Pvt Ltd., 20 úspěšných let podnikání v rychle rostoucím regionu. Na obrázku: Air Products „Průmyslový plynový komplex“ dodává vodík, dusík, kyslík a páru do rafinérie BPCl Kochi.

Přečtěte si tiskové zprávy arrow
Luan gasifiers

Air Products má celosvětovou energetickou náročnost, životní prostředí a nově vznikající trhy, které začíná být na radaru, a začíná stavět, vlastnit a provozovat největší světové projekty technických plynů. Prostřednictvím zplyňování dodává společnost syntetický plyn, který umožňuje zákazníkům i zemím přeměnit velké množství materiálů s nižší hodnotou na produkty vyšší hodnoty. Na obrázku: Air Products projekt zplyňování dodává syngas a další technické plyny společnosti Lu'an Clean Energy v čínském Šan-si.

Artist Rendering Air Products Corporate Headquarters

Air Products oznamuje plány na výstavbu svého nového globálního ústředí jen něco přes kilometr od svého stávajícího sídla v Pensylvánii Lehigh Valley. S ohledem na obsazenost plánovanou na léto 2021 bude konstrukce nového závodu odrážet prvotřídní, udržitelnou společnost zabývající se průmyslovými plyny. Na obrázku: Konceptuální zobrazení nového globálního ústředí Air Products. 

Přečtěte si tiskové zprávy arrow

2020

Společnost Air Products, řízená strategickým pětibodovým plánem společnosti, a díky usilovné práci a nasazení svých zaměstnanců, dosahuje svého cíle stát se nejbezpečnější a nejziskovější společností v odvětví technických plynů na světě. Díky intenzivnímu zaměření na inovativní řešení nejnaléhavějších problémů v oblasti energetiky a životního prostředí na světě hraje společnost zplyňování, technologii zachytávání uhlíku a vodík pro mobilitu vedoucí úlohu. Tím, že Air Products vyvíjí, realizuje, vlastní a provozuje megaprojekty v těchto oblastech, přispívá k dosažení významných přínosů pro udržitelnost pro svět a současně podporuje další růst a úspěch společnosti v budoucnu.

COVID 19 -  We Stand Together

Air Products předvádí svou kulturu a charakter, když stojí na solidaritě ve světovém kolektivním boji proti COVID-19. Air Products, určený vládami po celém světě jako „kritický průmysl“, reaguje na krizi tím, že nadále provozuje své provozy bezpečně, dodává důležité produkty zákazníkům a získává nové projekty, to vše při zachování nejvyšší priority zdraví a bezpečnosti. 

Indonesia Map

Air Products podepsal dlouhodobou smlouvu na místě pro závod na výrobu uhlí z metanolu v Indonésii ve velkém měřítku. Předpokládá se, že bude uveden do provozu v roce 2024, bude projekt podporovat národní bezpečnostní a energetickou nezávislost indonéské vlády, která umožní vyrobit téměř dva miliony tun metanolu ročně z téměř šesti milionů uhlí uhlí. 

Přečtěte si tiskové zprávy arrow
Seifi Ghasemi

Vzhledem k jeho silnému vedení a úspěchu v plnění závazků, představenstvo prodlužuje funkční období Seifi Ghasemiho ve funkci předsedy, prezidenta a CEO do 30. září 2025.  

Dr. Samir Serhan

Dr. Samir Serhan, který hrál hlavní roli při získávání a realizaci největších a nejsložitějších projektů v historii společnosti, je jmenován Chief Operating Officer.

Zero-emission Bus

Air Products, ACWA Power a NEOM podepsali smlouvu na celosvětovou továrnu na výrobu vodíku na bázi čpavku bez obsahu uhlíku poháněnou obnovitelnou energií. Projekt sídlí v NEOMu, novém modelu pro udržitelný způsob života v Království Saudské Arábie. Dodá 650 tun vodíku bez obsahu uhlíku denně pro celosvětovou přepravu a ušetří CO three tři miliony tun ročně. 

Přečtěte si tiskové zprávy arrow
LNG (Liquefied Natural Gas) Heat Exchanger

Přední světová technologie a vybavení LNG společnosti vybrané pro první mozambický projekt LNG v pobřežních vodách v Jižní Africe, Projekt rozsáhlé expanze výroby LNG v Kataru, v katarském státě Laranan, a závod Sonatrach GL1Z LNG v Alžírsku v Arzewu. Veškerá zařízení, včetně čtyř největších provozních vlaků na výrobu LNG na světě, budou vyrobena v závodě Air Products v Port Manatee na Floridě. 

Third by '30 Carbon Emissions Reduction Goal

Společnost Air Products byla v souladu s obchodní strategií společnosti a vyšším cílem stanovena nový cíl v oblasti udržitelnosti, a to do roku 2030 snížit oproti roku 2015 o jednu třetinu emise oxidu uhličitého (CO₂) (kg CO₂ / MM BTU) o jednu třetinu. Mezi hlavní faktory, které vedou k dosažení tohoto cíle, patří projekty zachytávání uhlíku; nízkouhlíkové a bezuhlíkové projekty; provozní dokonalosti, a zvýšené využívání obnovitelné energie.

Přečtěte si tiskové zprávy arrow
Diversity Goals

Air Products v rámci svého cíle být nejrozmanitější společností vyrábějící průmyslové plyny na světě, činí měřitelný a transparentní krok k dalšímu zvýšení počtu žen a menšin v profesních a manažerských funkcích. Do roku 2025 se společnost zaměřuje na dosažení nejméně 28% zastoupení žen v těchto pozicích po celém světě a nejméně 20% zastoupení menšin v těchto pozicích v USA

Přečtěte si tiskové zprávy arrow