logo Go to Home Page

Energie

Plyny a technologie pro zlepšení efektivity a bezpečnosti

Air Products, jako přední světová společnost v oblasti průmyslových plynů, podporuje energetiku již celá desetiletí. Ať už vyrábíte elektřinu s uhlím, zemním plynem, ropou nebo obnovitelnou energií, řešení Air Products v oblasti průmyslových plynů a pokročilé technologie separace mohou pomoci zvýšit energetickou účinnost a bezpečnost ve vaší elektrárně, což může vést k zvýšení kapacity a úsporám.

  • Předcházejte požárům v systémech pro manipulaci s pevnými látkami pomocí oxidu uhličitého a dusíku a potlačte je
  • Zvýšení bezpečnosti inertizací nebo ochrannou atmosférou hořlavin pomocí inertního plynu, například dusíku nebo oxidu uhličitého
  • Zvyšte výkon a spalte materiály při vyšších teplotách přidáním kyslíku do proudu vzduchu kotle
  • Využijte vodík pro chlazení turbínového generátoru a zvyšte výkon vyráběný bez změny vstupu páry

Spolehněte se na odborné znalosti Air Products. . .

Nechte naše aplikační techniky pomoci vám najít způsoby, jak zlepšit energetickou účinnost a bezpečnost.

KONTAKTUJTE NÁS JEŠTĚ DNES

Plyny

Air Products plyny, které se obvykle dodávají v plynné a kapalné formě, umožňují zákazníkům v celé řadě průmyslových odvětví zlepšit jejich vliv na životní prostředí, kvalitu produktů a produktivitu.

Oxid uhličitý

Naše zkušené týmy díky znalostem oboru a aplikací umí zajistit dodávku a technologické řešení stlačeného nebo kapalného oxid uhličitý přesně podle Vašich potřeb.

Vodík

Je ceněný pro své reaktivní a ochranné vlastnosti a používá se v mnoha průmyslových odvětvích, jako je elektronika, potravinářství, sklářství, chemický průmysl, rafinérství a jiné. Jeho jedinečné vlastnosti můžete využít ke zlepšení kvality, optimalizaci výkonu a snížení nákladů.

Dusík

V plynné podobě je užitečný pro jeho inertní vlastnosti a jako kapalina je skvělý pro chlazení a mražení. Prakticky každý obor může těžit jeho jedinečných vlastností ať už zlepšením výnosů, optimalizací výkonu či zvýšením bezpečnosti provozu.

Kyslík

Kromě použití jako respiračního plynu pro zdravotnické účely jsou jeho silné oxidační vlastnosti přínosem pro mnoho průmyslových odvětví. Pomáhá zlepšovat výtěžek, optimalizovat výkon, snižovat náklady a minimalizovat uhlíkovou stopu a to zejména v porovnání s jinými palivy.

Dočasné dodávky plynu

Již déle než 40 let se zákazníci spoléhají na naše Air Products expresní služby (APEX) pro bezpečné, spolehlivé a rychlé dočasné dodávky plynu. Pokud potřebujete krátkodobou nebo nouzovou dodávku průmyslového plynu – zejména během odstávek nebo spouštění, období maximální poptávky, plánovaných nebo neplánovaných činností údržby – potřebujete rychle pomoc, abyste zůstali online a produktivní.

ZJISTĚTE VÍCE