logo Go to Home Page

Vodík a oxid uhelnatý (Syngas)

Zvýšení hodnoty a čistší paliva pro přepravu znamená více vodíku a Air Products byl prvním výrobcem průmyslových plynů, který viděl tento trend před 20 lety. Od té doby jsme si udrželi vedoucí pozici na světě v dodávkách vodíku do závodů pro rafinerie po celém světě. Současně propagujeme nové technologie čisté energie, jako je vodík, palivo, zkapalňování zemního plynu a zplyňování uhlí, které budou uspokojovat měnící se potřeby budoucích průmyslových a energetických trhů.

NEJVĚTŠÍ POTRUBNÍ ROZVOD VODÍKU NA SVĚTĚ

Air Products „Vodíková zařízení a potrubní rozvodna v zálivu na pobřeží Zálivu je největší systém na světě. 600 kilometrové potrubí se táhne od lodního kanálu v Houstonu k texaskému New Orleansu. Naše potrubí pro vodík je zásobováno více než 20 Air Products zařízení na výrobu vodíku a poskytuje více než 1,4 miliardy standardních krychlových stop denně (přes 1,5 milionu Nm³ / h) vodíku rafinérským a petrochemickým zákazníkům.

Zvýšení laťky pro výrobu vodíku

V Texasu, v texaském městě, stavíme náš dosud největší stroj na reformu výroby metanu (SMR)? Nová SMR bude zajišťovat vodík pro nový závod na výrobu čpavku ve světovém měřítku společnosti Amoniak a připojí jej k vodíku Air Products 'Gulf Coast, prodlužuje jej z města Texas do Baytown. Projekt představuje pro společnost několik milníků, včetně:

Největší investice v USA ve výši $500 milionů na jeden projekt

Největší reformátor páry s metanem, který denně produkuje přibližně 75 milionů metrů krychlových

Rozšiřuje naši vodíkovou potrubní dodávku v oblasti Gulf Coast, největší na světě, na přibližně 1 100 kilometrů

Největší denní množství vodíku dodaného jednomu zákazníkovi na základě jedné smlouvy

Vynikající výkon projektu pro rafinérii BPCl v Indii

Air Products postavil, vlastní a provozuje komplexní průmyslový plynový komplex, který vyrábí vodík, dusík, kyslík a páru v rámci integrovaného projektu rozšíření rafinérie rafinérie BPCI Kochi, který se nachází v Indii. Průmyslové plyny vyráběné v areálu umožňují společnosti BPCl zvýšit rafinérskou kapacitu o téměř dvě třetiny, z 190 000 na 310 000 barelů za den, a současně vyrábět čistší paliva, která odpovídají specifikacím Euro-IV / Euro-V.

Komplex průmyslových plynů v Kochi je největší svého druhu v Indii, pokud jde o investice, a sídlí v jedné z nejefektivnějších a nejflexibilnějších závodů na výrobu vodíku / oxidu uhelnatého v globálním závodě Air Products. Technologicky vyspělý závod postavený pomocí naší patentované technologie obsahuje nejmodernější bezpečnostní funkce, které rovněž zajišťují spolehlivost a ekologický provoz. Jedinečným vrcholem závodu je to, že plynová turbína je integrována do konstrukce dvojitých reformátorů metanu s párou. Jedná se o vůbec první dvojité reformátory páry, které navrhl a vyrobil Air Products s kombinovanou kapacitou výroby vodíku 16,4 tuny za hodinu.

Tento závod na světové úrovni zabral více než 10 milionů pracovních hodin, aniž by docházelo k bezpečnostním nehodám, což představuje skutečně dokonalou realizaci projektu. 

Inovativní velkoobjemová sběr uhlíku

Air Products, která má za sebou bohatou historii inovací, vlastní a provozuje dva celosvětové parní reformátory metanu (SMR) v rafinérii 300 000 barelů / den společnosti Valero denně v texaském Port Artuuru. Závod v Port Artuuru vybralo ministerstvo energetiky jako hostitele inovativního zařízení pro zachytávání CO₂ založeného na úsporách v důsledku zachytávání CO₂ z obou SMR.

Použitím technologie Air Products je patentovaná ochrana a CO₂, který by se normálně dostal do atmosféry, je zachycen a používán k lepší regeneraci ropy a následně sekvestrován v zemi. Od roku 2014 zachytila naše technologie zachytávání a sekvestrace uhlíku v našem závodě v Port Artunu více než pět milionů tun CO₂.

Spolehněte se na Air Products 'Odborné znalosti

Naše průmyslové plyny a inovativní služby a řešení vám pomohou pracovat chytřeji, čistěji a hospodárněji.

Zjistěte více