Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots
Kochi hyco plant

Vodík a oxid uhelnatý (Syngas)

Zvýšení hodnoty a čistší paliva pro přepravu znamená více vodíku a Air Products byl prvním výrobcem průmyslových plynů, který viděl tento trend před 20 lety. Od té doby jsme si udrželi vedoucí pozici na světě v dodávkách vodíku do závodů pro rafinerie po celém světě. Současně propagujeme nové technologie čisté energie, jako je vodík, palivo, zkapalňování zemního plynu a zplyňování uhlí, které budou uspokojovat měnící se potřeby budoucích průmyslových a energetických trhů.

Největší potrubní rozvod vodíku na světě

Air Products „Vodíková zařízení a potrubní rozvodna v zálivu na pobřeží Zálivu je největší systém na světě. 600 kilometrové potrubí se táhne od lodního kanálu v Houstonu k texaskému New Orleansu. Naše potrubí pro vodík je zásobováno více než 20 Air Products zařízení na výrobu vodíku a poskytuje více než 1,4 miliardy standardních krychlových stop denně (přes 1,5 milionu Nm³ / h) vodíku rafinérským a petrochemickým zákazníkům.

Zvýšení laťky pro výrobu vodíku

V Texasu, v texaském městě, stavíme náš dosud největší stroj na reformu výroby metanu (SMR)? Nová SMR bude zajišťovat vodík pro nový závod na výrobu čpavku ve světovém měřítku společnosti Amoniak a připojí jej k vodíku Air Products 'Gulf Coast, prodlužuje jej z města Texas do Baytown. Projekt představuje pro společnost několik milníků, včetně: 

ap0088-dollar-sign

Největší investice v USA ve výši $500 milionů na jeden projekt

ap0001-plant

Největší reformátor páry s metanem, který denně produkuje přibližně 75 milionů metrů krychlových

ap0009-pipeline

Rozšiřuje naši vodíkovou potrubní dodávku v oblasti Gulf Coast, největší na světě, na přibližně 1 100 kilometrů

ap0024-hydrogen2

Největší denní množství vodíku dodaného jednomu zákazníkovi na základě jedné smlouvy

Robert Tikovsky

Výkonný ředitel, Process Gases Product Line

Zobrazit Bio

Jako přední světový dodavatel rafinérského průmyslu již více než 70 let pomáháme rafinériím po celém světě pracovat chytřeji, čistěji a hospodárněji díky našim zkušenostem, technickému know-how a inovativním řešením.

Vynikající výkon projektu pro rafinérii BPCl v Indii

Air Products postavil, vlastní a provozuje komplexní průmyslový plynový komplex, který vyrábí vodík, dusík, kyslík a páru v rámci integrovaného projektu rozšíření rafinérie rafinérie BPCI Kochi, který se nachází v Indii. Průmyslové plyny vyráběné v areálu umožňují společnosti BPCl zvýšit rafinérskou kapacitu o téměř dvě třetiny, z 190 000 na 310 000 barelů za den, a současně vyrábět čistší paliva, která odpovídají specifikacím Euro-IV / Euro-V.

Komplex průmyslových plynů v Kochi je největší svého druhu v Indii, pokud jde o investice, a sídlí v jedné z nejefektivnějších a nejflexibilnějších závodů na výrobu vodíku / oxidu uhelnatého v globálním závodě Air Products. Technologicky vyspělý závod postavený pomocí naší patentované technologie obsahuje nejmodernější bezpečnostní funkce, které rovněž zajišťují spolehlivost a ekologický provoz. Jedinečným vrcholem závodu je to, že plynová turbína je integrována do konstrukce dvojitých reformátorů metanu s párou. Jedná se o vůbec první dvojité reformátory páry, které navrhl a vyrobil Air Products s kombinovanou kapacitou výroby vodíku 16,4 tuny za hodinu.

Tento závod na světové úrovni zabral více než 10 milionů pracovních hodin, aniž by docházelo k bezpečnostním nehodám, což představuje skutečně dokonalou realizaci projektu.