logo Go to Home Page

Vzácné plyny

Vzácné a užitečné

Vzácné plyny, také známé jako vzácné plyny, jsou nejvíce inertní a nereaktivní prvky, které jsou člověku známé. V životním prostředí se vyskytují ve velmi nízkých koncentracích (0,001818 % neon, 0,000114 % krypton a 0,0000087 % xenon) a vyrábí je vzduchové separační jednotky (ASU). Odborníci pro ně díky svým jedinečným chemickým vlastnostem našli velmi nové a zajímavé aplikace.

Většina vzácných plynů je velmi stabilní, jejich ionizační energie je tedy velmi vysoká. Díky tomu jsou velmi vhodné jako zdroje iontových paprsků k čištění, řezání nebo svařování materiálů. Další vlastností je jejich jedinečná schopnost produkovat jasné světlo, které může mít podobu laseru (neonového/heliového laseru) nebo světelného zdroje (xenonu). Konečně se jedná o velmi těžké a husté plyny, takže se používají v hnacích motorech nebo v izolaci oken.

Air Products nabízí vzácné plyny a směsi vzácných plynů v celé řadě čistot, koncentrací a způsobů dodávky po celém světě díky naší globální síti skladovacích zařízení a zařízení pro převoz a přepravu.

Stáhněte si brožuru Rare Gases

Kvalita a efektivita při výrobě vzácných plynů

Vzácné plyny se nazývají proto, že jsou ve vzduchu přítomny ve velmi malém množství.

Xenon je vzácný organismus, pouze 90 g z milionu kilogramů zemské atmosféry. Komerčně se získává pouze z velkých zařízení na dělení vzduchu, kde se denně produkuje více než 1 000 tun kyslíku.

Air Products má účinné technologie čištění vyžadované k odstranění nečistot, jako jsou argon a dusík, které jsou velmi inertní.

Přemisťujeme vzácné plyny do lahví v našich čistotných závodech v Asii pro použití v vysoce hodnotných průmyslových segmentech.

Globální síť se blíží klíčovému trhu

Air Products vyrábí vzácné plyny a směsi v blízkosti klíčových trhů, ale distribuuje se po celém světě

Dobrá kontrola kvality

Čisticí a přečerpávací vzácné plyny jsou udržovány v nejvyšší kvalitě, aby bylo zajištěno, že budete mít ten nejlepší produkt, čistotu až 6N

Nejlepší schopnosti směsi

V našich závodech na výrobu prvotřídních směsí se vyrábějí vzácné plynné směsi, zejména pro lasery

Zajištění závodu na plnění plechů Electronics Grade

Lepší řízení kvality a jistota s naší vysoce čistou továrnou na elektroniku v Asii

Xenon pro výrobu polovodičových a paměťových čipů

Xenon se používá k leptání a depozici mikročipů ve výrobě polovodičů, a to ve formě atmosféry, plazmy a jako zdroj iontového paprsku pro procesy leptání a depozice. Xenon používaný v tomto procesu musí být velmi čistý, protože veškeré nečistoty mohou způsobit kontaminaci silikonového substrátu nebo reakci s procesními chemikáliemi, jako je fluor, za vzniku jedovatého a vysoce korozivního fluorovodíku (HF). Jako globální vůdce v oblasti služeb pro elektronický průmysl se xenon Air Products 'vyrábí v našem nejmodernějším závodě na výrobu elektroniky pro lepší zajištění kvality. Lze jej používat v excimerových laserových zařízeních, laserových tlumicích plynech, leptání DRAM a obrazovek v NAND a plazmatu.

ZJISTĚTE VÍCE

Integrovaná dodávka plynů

Od velkých zařízení na oddělování vzduchu až po ultračisté plyny 6,0 třídy společnost Air Products nabízí flexibilní možnosti dodávek, které splní všechny vaše potřeby.

PROZKOUMEJTE SLUŽBY

Máte nějaké dotazy? Máme odpovědi.

KONTAKTUJTE NÁS

SDS Library

Our Safety Data Sheet (SDS) library allows you to search and find the SDS you need--in the language you select.

SDS LIBRARY