logo Go to Home Page

Tlaková změna s adsorpcí (PSA), vodík, čištění

Air Products s více než 40letými zkušenostmi a instalací více než 200 kusů po celém světě je předním dodavatelem systémů pro tlakovou změnu adsorpce („Swing Adsorption“) na světové úrovni. Vysoce čistý vodík se vyrábí ze syntetického plynu a proudů odpadních plynů s použitím adsorbentů na míru pro odstranění více nečistot v jednom procesním kroku při pokojové teplotě. Jsme hrdí na svoji prokázanou spolehlivost systémů PSA. Air Products „Zkušenosti s provozem systémů PSA používaných v našich velkých závodech jsou v průměru> 99,9% po proudu.

Air Products provádí výzkum v oblasti nových adsorpčních technologií, včetně zlepšených cyklů, nových materiálů pro adsorbenty a ventily a pokročilých metod řízení. Vysokého výkonu dosahuje simulace adsorpčních a regeneračních cyklů a volba směsi adsorbentů pro specifické potřeby každého zákazníka. K přívodním tokům patří reformátory párymetan SYNGAS, toky odpadních plynů chemických závodů, chladicí box CO závodu HYCO Plant a odpadní plyny rafinérií.

Typické rozsahy průtoku pro přívodní plyn PSA mohou být v rozsahu od 1 000 Nm³3 / h do více než 120 000 Nm³ 3 / h.  
Stáhněte si seznam zkušeností PSA

Výhody redukce tlakové změny vodíku

Možnost výroby vodíku s velmi vysokou čistotou (99,9 až 99,999%). Vodík H2 s vysokou mírou regenerace. Standardní návrh procesních modulů zajišťuje snadnou konstrukci, nižší riziko plánu a v konečném důsledku nižší náklady projektu.

Bezpečný, spolehlivý a zaručený výkon systému. 

Systémy PSA, které provádějí zamýšlenou separaci s použitím komerčně ověřených adsorbentů s možností odstranit množství nečistot, jako jsou sirovodík, uhlovodíky, oxidy uhlíku a vodu ze vstupních toků H2.

Zkušené projektové týmy s know-how pro včasné provedení rozsahu PSA a s porozuměním projektových aktivit pro integraci systému PSA s jiným vybavením závodu (komprese, systémy dodávky H2 pro vodík, palivové systémy), komunikaci s řízením závodu systémů, posouzení HAZOP a poskytování poradenských služeb pro výstavbu a spuštění závodu. 

Služby a řešení podpory zařízení

Air Products nabízí komplexní portfolio služeb a řešení prostřednictvím našeho vysoce kvalifikovaného personálu v kancelářích po celém světě. Náš tým řeší problémy zákazníků související se separací vzduchu a výrobou vodíku pomocí řešení, která kladou důraz na bezpečnost, spolehlivost a provozní účinnost. Od vyhodnocení provozního provozu po technické studie, balíčky údržby a technické vybavení, školení operátorů a správu náhradních dílů - to vše vám poskytujeme komplexní služby pro podporu prodeje závodu i po něm.
ZJISTĚTE VÍCE

Membránová separace PRISM®

Naše membránové separátory PRISM® se používají k regeneraci vysoce čistého vodíku z proudů plynu v závodech na výrobu čpavku, ropných rafinériích a petrochemických závodech.

ZJISTĚTE VÍCE

PRISM® Výroba vodíku v místě spotřeby

Naše generátory PRISM® a závody přímo na pracovišti nabízejí nákladově efektivní, efektivní a vyhrazenou dodávku vodíku přímo na místě.

ZJISTĚTE VÍCE

ZDROJOVÉ STŘEDISKO