logo Go to Home Page

Zplyňování

Na základě více než 40letých zkušeností se zplyňováním se společnost Air Products stala předním poskytovatelem řešení na klíč pro konverzi uhlovodíkových surovin na syntézní plyn pro vysoce hodnotné produkty a energetiku. Máme osvědčené technologie zplyňování, které využívají celou řadu surovin s nižší hodnotou a převádějí je s nízkými emisemi na syntetický plyn, které pak mohou naši zákazníci použít k výrobě produktů vyšší hodnoty.

Air Products Společnost Syngas Solutions nabízí kompletní plyny na zplyňování v rámci moderního finančního modelu „Prodej plynu“, kde stavíme, financujeme, vlastní a provozujeme zařízení na výrobu syntetického plynu. Naše špičkové technologie a provozní odborné znalosti umožňují našim zákazníkům soustředit se na hlavní obchodní činnost a primární produkty.   

Prokázané technologie a odborné znalosti

Máme širokou škálu možností, zplyňovací technologie a provozní odborné znalosti pro zpracování celého sortimentu surovin.

Pevné uhlovodíky

Vysoká spolehlivost a vysoká účinnost zplyňování surovin pro výrobu pevných uhlovodíků, jako je uhlí, naftové koksování a biomasa, s více než 20letou historií špičkových závodů na výrobu uhlí pro chemické látky, syntetická paliva nebo výrobu energie.

Kapalné uhlovodíky

Nákladově efektivní řešení vysoké hodnoty pro „dno sudu“ v rafinérském komplexu, které rafinérii přidává hodnotu a zisk, protože svět přechází od topného oleje s vysokým obsahem síry.

Plynné uhlovodíky

Prvotřídní vysoce účinné závody na reformování parního metanu, které zajišťují syntézní plyn a / nebo vodík od skromných 1000 scf / d do velkého měřítka 100 mil. Scf / d pro odpařování a zlepšování paliv nebo zajišťují vodík pro vozidla s palivovými články.

Společný Podnik ASU/Zplyňování/Výroba Energie v Džazánu v Saúdské Arábii v Hodnotě 12 Miliard Dolarů

Společnost Air Products oznámila finanční uzavření a převod druhé skupiny aktiv společného podniku na zplyňování a výrobu energie (JV) v hodnotě 12 miliard USD se společnostmi Aramco, ACWA Power a Air Products Qudra v Jazan Economic City (" Džazán") v Saúdské Arábii.

Nákup této druhé skupiny aktiv v JV v Džazánu navazuje na úspěšné transakce akvizice aktiv a financování projektu pro první skupinu aktiv dokončené koncem října 2021.

Společný podnik slouží rafinérii Jazan společnosti Aramco, megaprojektu, který má zpracovávat 400 000 barelů ropy denně a vyrábět z ní hlavní produkty, jako je nafta s velmi nízkou koncentrací síry, benzin a další produkty.

Proč zplyňování?

Zplyňování je čistá, spolehlivá a flexibilní alternativa výroby syntetického plynu (syntetického plynu) z nízko hodnotných surovin pro výrobu vysoce hodnotných produktů a energie.

Další informace