logo Go to Home Page

Zplyňování

Na základě více než 40letých zkušeností se zplyňováním se společnost Air Products stala předním poskytovatelem řešení na klíč pro konverzi uhlovodíkových surovin na syntézní plyn pro vysoce hodnotné produkty a energetiku. Máme osvědčené technologie zplyňování, které využívají celou řadu surovin s nižší hodnotou a převádějí je s nízkými emisemi na syntetický plyn, které pak mohou naši zákazníci použít k výrobě produktů vyšší hodnoty.

Air Products Společnost Syngas Solutions nabízí kompletní plyny na zplyňování v rámci moderního finančního modelu „Prodej plynu“, kde stavíme, financujeme, vlastní a provozujeme zařízení na výrobu syntetického plynu. Naše špičkové technologie a provozní odborné znalosti umožňují našim zákazníkům soustředit se na hlavní obchodní činnost a primární produkty.   

Prokázané technologie a odborné znalosti

Máme širokou škálu možností, zplyňovací technologie a provozní odborné znalosti pro zpracování celého sortimentu surovin.

Pevné uhlovodíky

Vysoká spolehlivost a vysoká účinnost zplyňování surovin pro výrobu pevných uhlovodíků, jako je uhlí, naftové koksování a biomasa, s více než 20letou historií špičkových závodů na výrobu uhlí pro chemické látky, syntetická paliva nebo výrobu energie.

Kapalné uhlovodíky

Nákladově efektivní řešení vysoké hodnoty pro „dno sudu“ v rafinérském komplexu, které rafinérii přidává hodnotu a zisk, protože svět přechází od topného oleje s vysokým obsahem síry.

Plynné uhlovodíky

Prvotřídní vysoce účinné závody na reformování parního metanu, které zajišťují syntézní plyn a / nebo vodík od skromných 1000 scf / d do velkého měřítka 100 mil. Scf / d pro odpařování a zlepšování paliv nebo zajišťují vodík pro vozidla s palivovými články.

Zajišťování provozní dokonalosti pro megaprojekt v Číně

Když Lu'an, přední společnost v oblasti čisté energie v Číně, potřebovala partnera pro svůj celosvětový projekt zplyňování v Changzhi, provincie Šan-si, Čína, obrátila se na nás. Projekt mega, který zahrnuje čtyři velké jednotky na dělení vzduchu, čtyři zplyňovače a dva systémy čištění syntetického plynu, podporuje jeden z předních demonstračních projektů čisté energie v Číně.

Čtyři jednotky ASU postavené společností Air Products se kombinují a dodávají do závodu Changzhi více než 10 000 tun kyslíku denně a více než 6 000 tun plynného dusíku. Zplyňovací zařízení, která jsou čtyři největší a nejúčinnější na světě, používají technologii Air Products ke zplyňování uhlí k chemickým látkám. Každý zplyňovací zařízení přeměňuje přibližně 3 000 TPD uhlí na syntézní plyn, který Lu'an dále čistí a přeměňuje na čistá paliva pro přepravu.

Tým Air Products přinesl zplyňovací závod do stabilního provozu v rekordním čase a dále upevnil naši technickou odbornost a provozní dokonalost jako přední světové zplyňovací společnosti.

Významné mezníky v největším komplexu průmyslových plynů na světě

Získali jsme si reputaci díky úspěšnému provedení inženýrských prací, budování, vlastnictví a provozu rozsáhlých projektů pro zákazníky po celém světě. Tento žebříček velkých projektů se umístilo na největším komplexu průmyslových plynů na světě, který slouží Saudské Aramco na světě.

Zařízení se nachází v Saudské Arábii v Jazanu a denně dodává 20 000 tun kyslíku a 55 000 TPD dusíku do saudské Aramco v rafinérii a v kombinovaném cyklu zplyňování. Navzdory náročnému prostředí a značnému technickému úsilí, které vyžadovalo spolupráci z týmů Air Products z celého světa, byl projekt dokončen včas a dokončeno mechanicky bez zranění za 25 milionů pracovních hodin.

 

Proč zplyňování?

Zplyňování je čistá, spolehlivá a flexibilní alternativa výroby syntetického plynu (syntetického plynu) z nízko hodnotných surovin pro výrobu vysoce hodnotných produktů a energie.