logo Go to Home Page

Odlučování vzduchu

Air Products má více než 75 let zkušeností s návrhem, konstrukcí, konstrukcí a provozem jednotek pro odlučování vzduchu (ASU) pro zákazníky, kteří vyžadují velká množství kyslíku, dusíku nebo argonu. Naše společnost vyrobila po celém světě více než 2 000 jednotek ASU a vlastní a provozuje více než 300 zařízení. Ať už je potřeba 50 tun denně nebo 7 000 tun denně, naše kryogenní řešení zajišťují bezpečnější, efektivnější a udržitelnější dodávku technických plynů.

Pokud jde o menší objemy podobné velkoobjemové dodávce, Air Products PRISM® Systémy dodávají nízkonákladová a efektivní řešení pro dodávku průmyslového plynu na místě. Naše vlastní, osvědčené technologie reformování, cyrogenní, adsorpční a membránové technologie z nás činí předního světového dodavatele závodů a služeb pro místní výrobu. Naše udržitelná Závody na výrobu plynu v místě spotřeby pomáhají zákazníkům snížit jejich uhlíkovou stopu, zvyšují energetickou účinnost, zvyšují výkon, zlepšují kvalitu koncových produktů a zlepšují výkon v oblasti životního prostředí.

První kyslíkový závod na místě ve Weirton Steel v roce 1951.

Přední místo od roku 1940

Air Products, zakladatel Leonard Pool, revolucionalizoval průmysl průmyslových plynů tím, že vyvinul model dodávky v místě spotřeby v roce 1940. Od té doby je společnost průkopníkem v technologii odlučování vzduchu, strojírenství a dodávkách závodů.

Jelikož svět vyžaduje větší a efektivnější zařízení s kratšími plány, musí se kryogenní technologie a technologie, které jsou ústředním prvkem rozsáhlé separace vzduchu, neustále vyvíjet, aby bylo možné tyto výzvy řešit. V návaznosti na dlouhou historii kryogenního dělení vzduchu pokračujeme ve významných pokrokech v zajišťování bezpečnosti, efektivity a udržitelnosti.

PŘEČTĚTE SI ČLÁNEK GASWVĚT

Zajišťování provozu závodů na dělení vzduchu v celosvětovém měřítku

Naše vedoucí postavení v dodávkách závodů na kryogenní kyslík ve velkém měřítku pro zplyňovací průmysl vedlo k Air Products k pozici přední společnosti pro zplyňování. V Saudské Arábii v Jazanu jsme postavili šest jednotek na dělení vzduchu, které budou dodávat přes 75 000 tun kyslíku a dusíku denně do komplexu integrovaného zplyňování a kombinovaného cyklu (IGCC). Tyto mega závody jsou speciálně navrženy s využitím nejnovějších technologií pro bezpečnou a spolehlivou dodávku komplexu IGCC kyslíkem pro zplyňování a dusíkem jako ředidlem pro jednotky kombinovaného cyklu.

V rámci kontraktu na dodávku syntetického plynu pro jeden projekt s více miliardami miliard monopoletylenglykolu v čínském městěhothot, který bude znamenat příští generaci výroby kyslíku pro zplyňování, postavíme také dvě velká zařízení na dělení vzduchu. Patentovaný nový procesní cyklus minimalizuje spotřebu páry při zachování provozní flexibility a pokročilá forma adsorpce s kolísáním teploty radiálního toku vyčistí vzduch před vstupem do kryogenní oblasti procesu. Tato technologie přináší nižší pokles tlaku než alternativní technologie, což dále snižuje spotřebu energie a zároveň minimalizuje nároky na prostor.

S tím, jak se trh přesouvá na větší velikosti stanic, aby dodával kyslík pro projekty velkého zplyňování, Air Products stále posouvá hranice a staví na našich úspěších ve velkých kyslíkových závodech.

Spolehlivá a udržitelná výroba plynu v místě spotřeby

Nejenže jsme průkopníkem koncepce výroby plynu v místě spotřeby, jsme v současnosti jediným významným dodavatelem průmyslových plynů s přední technologií ve všech oblastech výroby plynu v místě spotřeby: reformování, kryogenní, prostupování a adsorpce. Air Products Systémy PRISM® nabízejí zákazníkům flexibilní a udržitelnou volbu pro výrobu kyslíku, dusíku, vodíku a dalších procesních plynů v jejich závodech. Tyto systémy pomáhají zákazníkům snížit jejich uhlíkovou stopu, zvýšit energetickou účinnost, zvýšit výkon, zlepšit kvalitu koncových produktů a zlepšit výkon v oblasti životního prostředí. Kromě místních technických týmů zajišťují naše provozní provozy nepřetržité sledování provozu pro optimalizaci v reálném čase a rychlé řešení potíží.

Pokračujeme v inovacích a investicích do našich technologií pro návrh, výstavbu a provoz zařízení na výrobu plynu v místě spotřeby. S více než 750 provozy provozovanými po celém světě disponujeme širokou škálou znalostí a zkušeností pro zajištění spolehlivé, bezpečné a efektivní výroby plynu v místě spotřeby.

Zajištění bezpečnějšího a udržitelnějšího energetického řešení

Nizozemsko již dlouho zásobuje zemní plyn ze svého domácího závodu v Groningenu. Tato těžba však vedla k seismické aktivitě, která nyní vyžaduje přechod na importovaný plyn. Vzhledem k tomu, že dovážený zemní plyn není kompatibilní s aplikacemi, které v současnosti obsluhuje zdroj Groningen, NV Společnost Nederlandse Gasunie si vybrala Air Products a dodala tři specializované jednotky na výrobu dusíku, které budou použity k úpravě dovezeného zemního plynu.

V roce 2021, kdy budou uvedeny do provozu generátory dusíku, budou patřit k energeticky nejúčinnějším zařízením, které v porovnání s předchozí technologií snižují emise oxidu uhličitého o odhad 21 000 tun za rok. To je umožněno novým návrhem procesu a zlepšením účinnosti stlačení. Jednotky pro dělení vzduchu jsou navíc navrženy tak, aby umožňovaly rychlou odběh plynu z výroby za studena, aby přesně odpovídaly poptávce plynu a dále snížily spotřebu energie.  

„Náš výběr poukazuje na naše odborné znalosti v oblasti separace vzduchu,“ řekl Paul Hoogevýn, General Manager-Rotterdam Tonnage z Air Products. „Čas a zkušenosti nás naučily, jak z kryogenního procesu separace vzduchu získat to nejlepší, co se týká bezpečnosti i vysoké účinnosti.“

MOŽNOSTI CELOSVĚTOVÉHO VYUŽITÍ TURBODMYCHADLA V PRŮMYSLOVÉM PLYNU

Společnost Rotoflow, která je výrobcem i operátorem strojního vybavení pro turbosoustrojí, přináší novou úroveň odborných znalostí do konstrukce, konstrukce a podpory důležitých strojních zařízení pro turbíny. Pro závody na dělení vzduchu nabízíme široký sortiment expandérů, od malých modularizovaných jednotek až po kompletní kryogenní systémy. Jakožto přední společnost v tomto oboru mají naše osvědčené konstrukce miliony úspěšných hodin provozu, s MTBF více než 20 let.

Zdržovat se o krok napřed před elektronickým průmyslem

Růst výroby čistých křemíkových krystalů vedl ke zvýšení požadavků na argon s vysokou čistotou pro polovodičový průmysl. Když se tento trend objevil, Air Products zůstal před křivkou vytvořením celosvětové továrny na dělení vzduchu TN LAR.

Konstrukce zařízení TN LAR využívá vlastní čisticí technologii integrovanou se systémem sušení na vzduchu, díky čemuž se dodává dusík a argon s velmi vysokou čistotou. Závod je rovněž vybaven novým novým náplňem z destilační kolony, který je o 15% efektivnější než předchozí standardy, a využívá flexibilní, nákladově efektivní kryogenní expandér, který pracuje v širším rozsahu rychlostí a provozních podmínek. Kombinované inovace závodu na dělení vzduchu TN LAR poskytují vysokou spolehlivost vyžadovanou elektronickým průmyslem a plány, které mohou dodávat plyn s velmi vysokou čistotou pro nové zákazníky v dostatečném předstihu před tím, než vyžadují plány rozběhu.

„Odvětví výroby polovodičů vyžaduje rychlost, spolehlivost a flexibilitu, aby splnily své náročné požadavky,“ řekl Chris Alsop, ředitel produktové řady Air Separation Unit na adrese Air Products. „Svým zákazníkům v tomto oboru musíme neustále inovovat a dodávat produkty, abychom dosáhli úspěchu našich závodů, jako je závod LAR společnosti TN.“

Využijte našich prvotřídních zkušeností.

Obraťte se na některého z našich technických odborníků, který vám pomůže s návrhem, projektováním, konstrukcí a provozem systému zásobování plynem pro vaši konkrétní aplikaci.

Learn More

Optimalizujte dodávky plynu pomocí systémů pro výrobu plynu v místě spotřeby.

Spolehlivá, energeticky úsporná a udržitelná možnost dodávek pro širokou škálu požadavků na čistotu a průtok.

Zjistěte více