logo Go to Home Page
Francesco Maione
Francesco Maione stáhnout obrázek

Francesco Maione

Prezident pro Severní a Jižní Ameriku

Francesco Maione působí ve společnosti Air Products na pozici prezidenta pro Severní a Jižní Ameriku. Je odpovědný za růst a profitabilitu divize atmosférických plynů a produktových řad HyCO, stejně jako za provoz napříč Severní a Jižní Amerikou. 

Pan Maione se přidal k britské pobočce společnosti Air Products v roce 1998, a to jako finanční analytik pro divizi velkoobjemových plynů. Během svého dlouholetého působení ve společnosti zastával pozice v klíčových segmentech, jako jsou komerční plyny, elektronika, velkoobjemové plyny a zdravotnictví, v klíčových oblastech zahrnujících Asii, Evropu a Spojené státy. Pan Maione se stal generálním manažerem divize průmyslových plynů pro jižní Evropu v roce 2014, viceprezidentem průmyslových plynů pro Španělsko a Portugalsko v roce 2015 a viceprezidentem pro jižní region a Severní a Jižní Ameriku v roce 2016. Předtím, než byl jmenován Prezidentem divize atmosférických plynů pro Severní a Jižní Ameriku na začátku roku 2020, působil jako viceprezident pro severní region a Severní Ameriku a viceprezident a generální manažer pro Jižní Ameriku. 

Ve své předchozí kariéře pracoval pan Maione pro nadnárodní společnosti jako je Kuwait Petroleum v Itálii nebo francouzská společnost Vivendi v Londýně.

Francesco Maione je držitelem titulu z obchodu a ekonomie získaného na Římské univerzitě a MBA titulu z LUISS University v Římě. Je zároveň certifikovaným účetním znalcem. 

1/2021