Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Francesco Maione

Prezident, Atmospheric Gases, Americas

Francesco Maione je prezidentem společnosti Atmospheric Gases, Americas na adrese Air Products. Je zodpovědný za růst a ziskovost produktové řady Atmospheric Gases v Severní a Jižní Americe. Pan Maione má navíc odpovědnost za vedení činností společnosti v Jižní Americe.

Pan Maione nastoupil do společnosti Air Products ve Velké Británii v roce 1998 jako finanční analytik pro divizi Tonnage Gases. Během svého působení v Air Products zastával pozice ve všech hlavních oblastech podnikání společnosti, vystavoval se divizi Merchant Gases, Electronics, Tonnage Gases a Healthcare a měl různé kultury v důsledku rolí, které ho přenesly do Asie, Evropy a v USA se pan Maione stal generálním ředitelem divize Southern Europe Industrial Gases v roce 2014, v roce 2015 viceprezidentem ‒ pro Španělsko a Portugalsko pro oblast Industrial Gases a v roce 2016 viceprezidentem v Southern Region, Americas. Působil ve funkci Vice President, Northern Region, Americas a Vice President a General Manager, South America, předtím, než se ujme své aktuální pozice.<P />

Před nástupem do Air Products pracoval pan Maione v nadnárodních společnostech, jako je Kuvajt Petroleum v Itálii a francouzská společnost Vivendi v Londýně.

Pan Maione získal titul z podnikání a ekonomie na univerzitě v římské univerzitě a titul MBA na univerzitě LUISS (římské). Rovněž je autorizovaným účetním znalcem.

1/2020