Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Francesco Maione

Prezident, Americas

Francesco Maione je President, Americas ve společnosti Air Products. Je odpovědný za růst a ziskovost produktových řad Atmospheric Gases a HyCO a také za provozy napříč Severní a Jižní Amerikou. 

Pan Maione nastoupil do společnosti Air Products ve Velké Británii v roce 1998 jako finanční analytik pro divizi Tonnage Gases. Během svého působení v Air Products zastával pozice v klíčových oblastech podnikání společnosti, jako jsou Merchant Gases, Electronics, Tonnage Gases a Healthcare, a v klíčových oblastech včetně Asie, Evropy a USA. Pan Maione se stal generálním ředitelem Southern Europe Industrial Gases v roce 2014, viceprezident ‒ pro Španělsko a Portugalsko pro oblast podnikání v roce 2015 a viceprezident pro jižní region Americas v roce 2016. Působil jako viceprezident, Northern Region, Americas a viceprezident a generální ředitel, Jižní Amerika, předtím, než byl na začátku roku 2020 jmenován prezidentem, Atmospheric Gases, Americas.

Před nástupem do Air Products pracoval pan Maione pro nadnárodní společnosti, jako byl Kuvajt Petroleum v Itálii a francouzská společnost Vivendi v Londýně. 

Pan Maione získal titul z podnikání a ekonomie na univerzitě v římské univerzitě a titul MBA na univerzitě LUISS (římské). Rovněž je autorizovaným účetním znalcem. 

1/2021