logo Go to Home Page
Melissa Schaeffer
Melissa Schaeffer stáhnout obrázek

Melissa Schaeffer

Senior viceprezidentka a finanční ředitelka

Mellisa Schaeffer je ve společnosti Air Products senior viceprezidentkou a finanční ředitelkou. Je odpovědná za celosvětovou finanční organizaci společnosti, včetně controllingu, účetnictví, pokladny, daní, auditů a sdílených obchodních služeb. 

Paní Schaeffer se přidala ke společnosti Air Products v roce 2016 jako viceprezidentka a vedoucí oddělení auditu, kdy byla odpovědná za vedení firemního auditorské týmu, realizaci proaktivních compliance monitorovacích aktivit, vedení šetření a Sarbanes Oxley (SOX) compliance program. V roce 2020 byla jmenována viceprezidentkou financí pro GEMTE, Severní a Jižní Ameriku, Střední východ a Indii. Tato role zahrnovala finanční odpovědnost za Severní a Jižní Ameriku, největší správní segmenty společnosti, a odpovědnost za finanční kontrolu, plánování a podporu při rozhodování založenou na analýze dat pro divize technologií, inženýrství, realizace projektů, zadávání veřejných zakázek, výroby, konstrukce a nových funkcí, stejně jako pro prodej zařízení a podporu závodů, technologie a vybavení pro zkapalněný zemní plyn, membránový systém PRISM®, kryogeniku Gardner a systém Rotoflow.

Ve své předchozí kariéře působila paní Schaeffer na pozici globální ředitelky interního auditu ve společnosti Trinseo. Byla rovněž 10 let zaměstnána ve společnosti Ernst & Young, kam přišla ze společnosti Siemens, kde se účastnila rozvojového programu finančního leadershipu. 

Melissa Schaeffer získala titul z financí a účetnictví na Univerzitě v Indianě a titul MBA na Villanova University. Působí v představenstvu Trane Technologies.

10/2022