Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Vaclav Harant

Viceprezident pro střední Evropu a SNS

Václav Harant vstúpil do Air Products v júni 2017 ako viceprezident pre strednú Európu a Spoločenstvo nezávislých štátov (SNŠ). Pan Harant se sídlem v moskevském regionu je zodpovědný za prosazování strategie a ziskovosti podnikání společnosti Industrial Gases v těchto regionech. 

Před příchodem do Air Products byl John Harant zaměstnán u společnosti Ecolab-Nalco, kde naposledy pracoval jako viceprezident a generální ředitel pro střední a východní Evropu, Rusko a SNS. Společnost sídlí v moskevském Irsku, kde prostřednictvím přímých investic, směřováním k rozvoji trhu a výrobních společných podniků významně zvýšila ekologickou zátěž společnosti Elablab-Nalco ve střední Evropě a v Rusku. Před tím, než se pan Harant v roce 2009 připojil ke společnosti Ecolab-Nalco, řídil Air Products oddělení Merchant Gases v České republice a na Slovensku. Byl hnací silou při zahajování podnikání společnosti v Rusku.  

Pan Harant získal titul strojního inženýrství na Státní technické univerzitě v Praze. Několik let byl členem představenstva Americké obchodní komory v Rusku. Od roku 2016 je pan Harant členem Ministerstva průmyslu a obchodu Ruské federace, který je členem Strategické rady pro investice v nových odvětvích.

2/2023