logo Go to Home Page

Dusíku

Užitečný plyn pro regulaci atmosféry a delaminaci plochého skla

Dusík může regulovat atmosféru uvnitř autoklávů a izostatických lisů (HIP), aby zabránil spalování organických materiálů používaných k laminování skleněných výrobků a dalších materiálů, jako je karton používaný k distančním vložkám. Při procesu tvarování skla může zabránit nežádoucím reakcím, například tvorbě vad skla, a pomoci chránit komory / vybavení, kde se vytváří sklo. Například v plechové lázni při procesu výroby plaveného skla se inertizace provádí pomocí směsí dusíku a vodíku k čištění a zachycení veškerého kyslíku, který se nachází nad lázní.

Díky výhodám rozdílů v koeficientech roztažnosti různých materiálů, může kapalný dusík delaminovat nebo uvolnit materiály z předmětů, které by jinak bylo obtížné oddělit, jako jsou polymery používané na laminování skla. Poté mohou být tyto materiály recyklovány.

Air Products je přední světový dodavatel dusíku

  • Globální výrobce dusíku
  • Spolehlivá dodávka technických plynů
  • Vynikající výsledky při plnění včasných potřeb
  • Přední společnost v oblasti bezpečnosti
  • Technická podpora, když ji potřebujete
  • Špičkové služby zákazníkům

PILKINGTON A AIR PRODUCTS – NOVÝ PŘÍSTUP K DUSÍKU

„Air Products nejenže tuto technologii dodal, ale také nám poradil v průběhu celé investiční fáze – od výběru nejvýhodnějšího konceptu přes instalaci po uvedení do provozu a nyní prostřednictvím trvalé podpory.“
Reiner Regulski, manažer technických služeb, Pilkington Gladbeck

Spolehněte se na odborné znalosti Air Products…

Nechte naše aplikační specialisty, aby vám pomohli určit, zda je dusík pro váš provoz vhodný.

KONTAKTUJTE NÁS JEŠTĚ DNES!

Možnosti dodávek dusíku

Řešení CryoEase®

Možnost pro odběratele nižších objemů, kdy je plyn dodáván do malých zásobníků přímo u zákazníka namísto tlakových lahví a Dewarových nádob.

Velkoobjemové dodávky

Dodáváme nákladní dopravou a v závislosti na Vašem požadovaném objemu, tlaku, provozním režimu, čistotě a požadovaném průtoku umístíme ve Vaší výrobě buď ve formě kapaliny v kryogenních zásobnících, nebo jako plyn ve vysokotlakých nádobách.

Membrány PRISM®

Membránové separátory PRISM generují plyn v místě spotřeby. Používají se pro aplikace, jako je výroba dusíku, dehydratace vzduchu, rekuperace vodíku, úprava bioplynu a výroba vzduchu obohaceného kyslíkem.

Výroba plynného dusíku v místě spotřeby

Výroba plynu v místě spotřeby pomáhá zákazníkům zaměřeným na udržitelnost snížit jejich uhlíkovou stopu, zvýšit energetickou účinnost, zvýšit výkon, zlepšit kvalitu konečného produktu a minimalizovat vliv na životní prostředí.

Kryogenní zařízení na dělení vzduchu

Společnost Air Products v současnosti vlastní a provozuje více než 300 zařízení na dělení vzduchu ve více než 40 zemích po celém světě, a to pro celou škálu aplikací. Kromě vlastních výroben plynu jsme prodali, navrhli a postavili více než 1 000 zařízení na separaci vzduchu po celém světě.

Dodávky potrubím

Dodávka potrubím ve významných průmyslových lokalitách po celém světě, nabízí zákazníkům s velkou poptávkou produktu řadu výhod, například spolehlivý, bezpečný a flexibilní přísun plynu hospodárným způsobem.

SDS Library

Our Safety Data Sheet (SDS) library allows you to search and find the SDS you need--in the language you select.

SDS LIBRARY

CENTRUM PODKLADŮ