Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Tvoříme čistší budoucnost s vodíkem

Společnost Air Products je největším světovým výrobcem vodíku a je aktivní ve všech částech vodíkového hodnotového řetězce včetně výroby, distribuce, skladování a dodávání.Již desítky let je průkopníkem v oblasti vodíkových paliv. Provozuje nejdelší vodíkový potrubní systém na světě a je dodavatelem kapalného vodíku světové úrovně. Společnost Air Products má praktické provozní zkušenosti s více než 250 projekty vodíkových čerpacích stanic ve 20 zemích a technologie společnosti se používají při více než 1,5 milionu čerpáních vodíku ročně.

ap0137-water-wastewater
Jak se vyrábí vodík?

Vodík je nejrozšířenější prvek ve vesmíru, je součástí mnoha sloučenin jako například vody nebo metanu. Čistý vodík vzniká pomocí celé řady technologií, které ho separují z různých sloučenin.  

Zjistěte více
ap0200-bus
Je používání vodíkového paliva bezpečné? 

Vodík se bezpečně yrábí a celosvětově používá v různých aplikacích již přes 100 let. Pokud s ním nakládá společnost jako je Air Products, s více než 60 let zkušeností, vodík, stejně jako všechna ostatní paliva, je velmi bezpečný. 

Zjistěte více
0868-atom
Proč zvolit vodík?

Když se vodík používá k pohonu aut, jeho jediným vedlejším produktem je voda. Jeho použití je nejblíže uživatelské zkušenosti s tradičními palivy, zejména zhlediska tankování, dojezdu a výkonu.

Zjistěte více

Proč si vybrat Air Products pro dodávání vodíkového paliva?

Přečtěte si, proč je vodíková energie budoucností.

K poslání AirProducts patří i řešení světové potřeby čisté energie současně se snižováním dopadů na životní prostředí. Vodík je klíčový pro plnění tohoto úkolu.
Vytváření čistší budoucnosti vyžaduje zkušenosti, investice a inovace v celosvětovém měřítku. Máme více než 60leté zkušenosti s bezpečnou výrobou a dodávkou vodíku pro naše zákazníky a více než 50 patentů na jeho používání. Oznámili jsme investice v hodnotě miliard dolarů do nových zdrojů vodíku a rozvoje infrastruktury. Air Products má technologii, výsledky a ambice uvést v součinnosti ekonomiku vodíku.
Agentury Transit po celém světě přecházejí na elektrické autobusy s palivovými články s nulovými emisemi a Air Products poskytuje vodíková paliva pro podporu svých cílů.
Vodík již hraje klíčovou roli při dekarbonizaci přepravy a poskytuje vynikající výkon ve srovnání s jinými čistými technologiemi, když je používán v náročných aplikacích. Air Products o tom nejen říká, ale jde příkladem prostřednictvím svého nedávného oznámení o přeměně svého globálního vozového parku s přibližně 2 000 nákladními vozidly na vozidla s vodíkovými palivovými články s nulovými emisemi.
Jako největší světový výrobce vodíku a operátor nejdelšího vodíkového potrubního systému na světě Air Products pracuje napříč všemi aspekty hodnotového řetězce vodíku, včetně výroby, distribuce, skladování a dávkování plynného a kapalného vodíku.

Jsme odborníci na vodík

Máme více než 60let zkušeností s vodíkem. Snažíme se touto naší výraznou předností přispět do boje proti současným klimatickým výzvám, a to i prostřednictvím zavádění našich řešení ve výrobě a distribuci.  

ap0024-hydrogen2
Obnovitelný vodík

Na celém světě významně investujeme do obnovitelného vodíku. Vzhledem k naléhavé potřebě dosáhnout nulových emisí má modrý vodík vynikající předpoklady pomoci při přechodu k nové energetice. 

Zjistěte více
ap0174-new-projectsupport
Celistvé řešení čerpání vodíku

Našim zákazníkům poskytujeme kompletní služby od výroby přes distribuci až po stavbu vodíkových čerpacích stanic. Nabízíme spolehlivé dodávky vodíku, špičkové technologie i zařízení a v neposlední řadě naše odborné znalosti.

ap0067-apex
Podporujeme vodíkovouenergii

Našimi vodíkovými řešeními pomáháme zákazníkům i státům na cestě k udržitelnosti. Také úzce spolupracujeme na plošných řešeních s vybranými odborníky z oboru a vládami.  

Zjistěte více

Projekty výroby vodíku ve světě

World’s Largest Carbon Capture for Sequestration Facility

Air Products will invest $4.5B to build-own-operate the world’s largest blue hydrogen production facility, producing over 750 MMSCFD of blue hydrogen in Louisiana, USA. A portion of the blue hydrogen will be compressed and supplied to customers by our U.S. Gulf Coast pipeline network; the balance will be used to make blue ammonia that will be transported around the world and converted back to blue hydrogen for transportation and other markets.

The megaproject will also capture over five million metric tons per year of CO₂, making it the largest carbon capture for sequestration facility in the world. Numerous studies have shown that Louisiana’s geology is some of the best in the world for permanent geologic sequestration.

The project is expected to be operational in 2026. 

NEOM: NEJVĚTŠÍ NA SVĚT ZELENÝ ZELENÝ PROJEKT VODÍKU

Společnost Air Products s investicí $7 miliardy dodá do roku 2025 zeleným vodíkům bez obsahu uhlíku motorové autobusy a nákladní automobily po celém světě, což sníží emise CO₂ o 3 miliony tun ročně, což odpovídá ekvivalentu emisí z více než 700 000 vozidel. Projekt společného podniku v Saudské Arábii se společnostmi NEOM a ACWA Power bude poháněn čtyřmi gigawatty obnovitelné energie ze solární, větrné a skladovací techniky, které podporují elektrolýzu s využitím technologie thyssenkrupp na výrobu vodíku o objemu 650 tun denně, dusík pomocí separace vzduchu pomocí #. Air Products, a 1,2 milionu tun bezuhlíkového čpavku s využitím technologie Haldor Topsoe.

Vedení cesty modrým vodíkem v západní Kanadě

Náš komplexní vodíkový energetický komplex v kanadském Edmontonu, z Edmontonu, učiní z této oblasti centrum ekonomiky západní Kanady a tichomořského severozápadu. Komplex bude produkovat dostatečné množství kapalného vodíku pro palivo všech orgánů veřejné dopravy přes Albertu. A co je ještě lepší, kombinace naší pokročilé technologie vodíku, zachytávání a ukládání uhlíku a výroba energie na vodíkový pohon umožňují provoz zařízení s čistou uhlíkovou stopou.

Vodík pro zprávy o mobilitě