logo Go to Home Page

Tvoříme čistší budoucnost s vodíkem

Společnost Air Products je největším světovým výrobcem vodíku a je aktivní ve všech částech vodíkového hodnotového řetězce včetně výroby, distribuce, skladování a dodávání.Již desítky let je průkopníkem v oblasti vodíkových paliv. Provozuje nejdelší vodíkový potrubní systém na světě a je dodavatelem kapalného vodíku světové úrovně. Společnost Air Products má praktické provozní zkušenosti s více než 250 projekty vodíkových čerpacích stanic ve 20 zemích a technologie společnosti se používají při více než 1,5 milionu čerpáních vodíku ročně.

Jsme odborníci na vodík

Máme více než 60let zkušeností s vodíkem. Snažíme se touto naší výraznou předností přispět do boje proti současným klimatickým výzvám, a to i prostřednictvím zavádění našich řešení ve výrobě a distribuci.

Celistvé řešení čerpání vodíku

Našim zákazníkům poskytujeme kompletní služby od výroby přes distribuci až po stavbu vodíkových čerpacích stanic. Nabízíme spolehlivé dodávky vodíku, špičkové technologie i zařízení a v neposlední řadě naše odborné znalosti.

Vodík: cesta k budoucnosti s čistší energií

Výrobou a distribucí čistých řešení vodíkové energie používaných ve výrobě těžkých vozidel s palivovými články, v průmyslových aplikacích a při ukládání energie, společnost Air Products pomáhá budovat cestu k budoucnosti s čistší energií.

Plnění vodíkového vlaku

Vodík je palivem budoucnosti. Společnost Air Products nabízí v tomto směru výrobu, skladování, distribuci i plnění této strategické suroviny. Není proto náhodou, že se stala partnerem firmy ALSTOM, která vyvíjí vlakové soupravy, jež pohání právě vodík.

Projekty výroby vodíku ve světě

World’s Largest Carbon Capture for Sequestration Facility

Air Products will invest $4.5B to build-own-operate the world’s largest blue hydrogen production facility, producing over 750 MMSCFD of blue hydrogen in Louisiana, USA. A portion of the blue hydrogen will be compressed and supplied to customers by our U.S. Gulf Coast pipeline network; the balance will be used to make blue ammonia that will be transported around the world and converted back to blue hydrogen for transportation and other markets.

The megaproject will also capture over five million metric tons per year of CO₂, making it the largest carbon capture for sequestration facility in the world. Numerous studies have shown that Louisiana’s geology is some of the best in the world for permanent geologic sequestration.

The project is expected to be operational in 2026. 

NEOM: NEJVĚTŠÍ NA SVĚT ZELENÝ ZELENÝ PROJEKT VODÍKU

Společnost Air Products s investicí $7 miliardy dodá do roku 2025 zeleným vodíkům bez obsahu uhlíku motorové autobusy a nákladní automobily po celém světě, což sníží emise CO₂ o 3 miliony tun ročně, což odpovídá ekvivalentu emisí z více než 700 000 vozidel. Projekt společného podniku v Saudské Arábii se společnostmi NEOM a ACWA Power bude poháněn čtyřmi gigawatty obnovitelné energie ze solární, větrné a skladovací techniky, které podporují elektrolýzu s využitím technologie thyssenkrupp na výrobu vodíku o objemu 650 tun denně, dusík pomocí separace vzduchu pomocí #. Air Products, a 1,2 milionu tun bezuhlíkového čpavku s využitím technologie Haldor Topsoe.

VEDENÍ CESTY MODRÝM VODÍKEM V ZÁPADNÍ KANADĚ

Náš komplexní vodíkový energetický komplex v kanadském Edmontonu, z Edmontonu, učiní z této oblasti centrum ekonomiky západní Kanady a tichomořského severozápadu. Komplex bude produkovat dostatečné množství kapalného vodíku pro palivo všech orgánů veřejné dopravy přes Albertu. A co je ještě lepší, kombinace naší pokročilé technologie vodíku, zachytávání a ukládání uhlíku a výroba energie na vodíkový pohon umožňují provoz zařízení s čistou uhlíkovou stopou.

Obraťte se na nás a dozvíte se více o řešení vodíkových palivových paliv s nulovými emisemi.

KONTAKTUJTE NÁS