logo Go to Home Page

Kryogenní úprava

Odborná řešení, která vám pomohou uspět

Air Products může poskytovat kapalný dusík a napájecí systémy pro kryogenní zpracování, kryogenní temperování a smršťování s instalací do −184 °C. Kryogenní zpracování s následným temperováním může zlepšit vlastnosti materiálu, což má za následek uvolnění pnutí a zvýšenou houževnatost a odolnost proti opotřebení. Naše kryogenní kapalný dusík chladí kovové díly uvnitř ošetřovacích komor pro optimalizaci konečných vlastností, jako je tvrdost a odolnost proti opotřebení, transformací zadrženého austenitu na martenzit.

Air Products nabízí řadu technických služeb pro procesy zpracování kryogenního dusíku. Aplikační specialisté naší společnosti s vámi mohou spolupracovat na porozumění vašim postupům kryogenního mražení, kryogenního temperování a smršťování a doporučit zlepšení, která vám mohou pomoci optimalizovat využití plynu a zlepšit kvalitu produktu.

Průmyslové plyny od globálního vedoucího pracovníka

  • Celosvětový přední výrobce dusíku, kyslíku a argonu
  • Přední světový výrobce a dodavatel vodíku a helia
  • Spolehlivá dodávka technických plynů
  • Vynikající výsledky při plnění včasných potřeb
  • Přední společnost v oblasti bezpečnosti
  • Technická podpora, když ji potřebujete
  • Špičkové služby zákazníkům

Spojte se s jedním z našich technických odborníků.

Dejte Air Products 'desetiletí zkušeností s kryogenním zpracováním, aby pro vás pracovaly.

KONTAKTUJTE NÁS

Zeptejte se odborníka

Guido Plicht

Manažer komerčních technologií pro Evropu

"Proč bych chtěl kryogenním způsobem zpracovávat nástrojové oceli? Ovlivňuje to skutečně mikrostrukturu?"

Po austenitizaci a kalení jsou nástrojové oceli někdy podrobeny zpracování chladu při přibližně −80 °C (−112 °F) a následně temperování. Primárně je zpracování chladu prováděno pro zvýšení pevnosti, zlepšení rozměrové nebo mikrostruktury a zlepšení odolnosti proti opotřebení. Tyto přínosy jsou způsobeny přeměnou zbytkového austenitu na martenzit. Některé studie ukazují, že snížení teploty úpravy chladu pod −100 °C (−148 °F) významně nezvyšuje míru zachování transformace austenitu na martenzit – proto nevede k dalším přínosům. Jiné studie však ukazují, že v porovnání s ošetřením chladem (−80 °C/−112 °F) kryogenní zpracování (−190 °C/−310 °F) dále zlepšuje odolnost proti opotřebení.

Plyny

Air Products plyny, které jsou obvykle dodávány v plynné a kapalné formě, umožňují zákazníkům v celé řadě průmyslových odvětví zlepšit jejich vliv na životní prostředí, kvalitu produktů a produktivitu.

Dusík

V plynné podobě je užitečný pro jeho inertní vlastnosti a jako kapalina je skvělý pro chlazení a mražení. Prakticky každý obor může těžit jeho jedinečných vlastností ať už zlepšením výnosů, optimalizací výkonu či zvýšením bezpečnosti provozu.