Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Liso A. Davis

Bývalý člen představenstva pro společnost AG a bývalý předseda a generální ředitel společnosti Motorola
Ředitel společnosti od roku 2020

Lisa A. Davisová působila od srpna 2014 do února 2020 jako členka představenstva pro společnost AG, s odpovědností a výkonnou ředitelkou společnosti Gas, and Power, která zahrnuje divize Power Generation, Power Services, Ropa a zemní plyn, Transmise a New Palels, a působí ve více než 80 zemích. Po dobu působení ve společnosti byla rovněž předsedkyní a generální ředitelkou společnosti Corporation Corporation USA a jako členka představenstva společnosti.

Od roku 2012 do srpna 2014 působila paní Davisová jako výkonná viceprezidentka pro strategii, portfolio a alternativní energii ve společnosti Royal Netherlands Shell, Velká Británie. Před tím pracovala v různých funkcích a na vedoucích pozicích ve společnostech Royal Netherlands Shell, Texaco USA a Exxon Corporation v oblastech provozu před a po proudu a ve vývoji projektů. Paní Davis také v současné době působí ve správní radě společnosti Penska Automistics Group, Inc. od roku 2017 a v společnosti kosmos Energy Ltd. od roku 2019. Paní Davis má titul bakaláře přírodních věd v oboru chemického inženýrství na University of California v Berkeeye.

 Paní Davisová má významné zkušenosti s vedením velkých mezinárodních společností působících v mnoha oblastech. Má také rozsáhlé zkušenosti s vedením týmů při vývoji světových projektů v oblasti energetiky a životního prostředí a rovněž s veřejnými službami pro zastupování firem v USA a Evropě. Paní Davisová poskytne správní radě důkladné porozumění těmto typům projektů, které představují důležitou a rostoucí část našeho podnikání.