Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots
Carbon steel powdered metal parts entering a sintering furnace

Systém zvlhčování ovzduší

Zajistěte a udržujte optimální rosný bod pro daný provoz

Systém zvlhčování ovzduší se snadno instaluje do stávajícího přívodu plynu do pece. Část dusíku je zvlhčena a následně znovu zavedena do hlavního proudu plynu pro pec. To pomáhá udržovat ochrannou vrstvu povrchového oxidu na pásech z nerezové oceli pro zlepšení jejich životnosti a snížit problémy s kvalitou na součástech, jako je přilepování materiálů, tvorba sazí a špatná infiltrace. Cenově dostupný, snadno instalovatelný systém zvlhčování ovzduší účinně řídí rosný bod v rámci předepsaného rozsahu, aby byl zajištěn optimální výkon.

Zeptejte se odborníka

Don Bowe
Don Bowe

Applications Engineer

Jak mohu prodloužit životnost nerezových ocelových pásů používaných v našich pecích pro kontinuální spékání?

To je otázka, která se objevuje často při řešení oxidace v atmosféře v peci. Vzrůstající cena niklu, a tím i nerezové oceli, zvyšuje životnost pásu více než kdy dříve. Ačkoliv životnost nerezového pásu ovlivňuje mnoho proměnných, včetně slitiny pásu, postupu počátečního vniknutí do drátu, měřiče drátu a jeho dráhy, můžete dosáhnout dramatických vylepšení úpravou atmosféry spékání.

Air Products V provozech v terénu byla ukázána patentovaná technologie procesní atmosféry, která prodlužuje životnost nerezových ocelových pásů používaných při spékání práškových kovových dílů. Atmosféra obecně poskytuje ochranný oxidový povlak na pásu z nerezové oceli, zatímco uhlík zůstává neutrální vůči vašim součástem. Oxidová vrstva snižuje uhlík a dusík a pomáhá udržovat požadované mechanické vlastnosti pásu. V průmyslovém sektoru použití této technologie vedlo k prodloužení životnosti síťových pásů z nerezové oceli z 25% na více než 50% po dobu životnosti, která se běžně vyskytuje v atmosférách pro spalování N₂-H₂. Výsledek prodloužené životnosti pásu: snížení údržby, kratší odstávky pece a menší počet vyměněných pásů.

Read more...

Prodloužení životnosti drátěných pletených pásů z nerezové oceli pro spékací pece

Systém zvlhčování, který vytváří ovzduší v peci pro zachování vodního kamene na povrchu pásu a vytváří redukční prostředí pro spékané kovové díly.