logo Go to Home Page

Systém kryogenního temperování

Odborná řešení, která vám pomohou uspět

Bylo prokázáno, že kryogenní zpracování legovaných ocelí významně zvyšuje odolnost proti opotřebení a houževnatost díky souhře tří účinků: dokončení martenzitické transformace zadrženého austenitu, podpora rovnoměrného vysrážení jemných karbidů a zvýšení zbytkového napětí. Tyto postupy vyžadují specializované vybavení, které dokáže chladit materiály pomocí studeného dusíku až na −184 °C (−184 °C) a ohřát na okolní teplotu, nebo v některých případech na teplotu 650 °C (1200 °F). pro temperování. Air Products může zajistit kapalný dusík a napájecí systémy pro kompletní sortiment aplikací kryogenního temperování.

Air Products nabízí řadu technických služeb pro procesy zpracování kryogenního dusíku. Aplikační specialisté naší společnosti s vámi mohou spolupracovat na porozumění vašim potřebám kryogenního zpracování a kryogenního temperování a pomoci optimalizovat využití plynu a splnit vaše náročné specifikace produktu.

Kryogenní temperování a odborné znalosti

Hlavní výhodou je aplikace inovací a odborných znalostí k řešení problémů našich zákazníků

Splnění náročných specifikací produktu

Použijte kryogenní temperování pro zvýšení odolnosti proti opotřebení a tvrdosti kovových součástí, jako jsou ozubená kola, brzdové rotory a ložiska.

Vybavení přizpůsobené vašim konkrétním potřebám

Můžeme vám doporučit vybavení, které splní vaše náročné požadavky

Kryogenní dodávka kapaliny

Air Products technické týmy mohou zajistit bezpečný a efektivní systém kryogenních potrubí

Spolehlivá a bezpečná dodávka

Přední dodavatel tekutého dusíku a helia s vynikajícím záznamem o splnění potřeb včasného dodání

Spojte se s jedním z našich technických odborníků.

Využijte odborné znalosti Air Products „Kryogenního temperování a kryogenní dodávky“, které vám pomohou.

KONTAKTUJTE NÁS

Zeptejte se odborníka

Lgon He

Inženýr výzkumu a vývoje zpracování kovů, Severní Amerika

“Proč bych chtěl kryogenním způsobem zpracovávat nástrojové oceli? Ovlivňuje to skutečně mikrostrukturu?"
Po austenitizaci a kalení jsou nástrojové oceli někdy podrobeny zpracování chladu při přibližně −80 °C (−112 °F) a následně temperování. Primárně je zpracování chladu prováděno pro zvýšení pevnosti, zlepšení rozměrové nebo mikrostruktury a zlepšení odolnosti proti opotřebení. Tyto přínosy jsou způsobeny přeměnou zbytkového austenitu na martenzit. Některé studie ukazují, že snížení teploty úpravy chladu pod −100 °C (−148 °F) významně nezvyšuje míru zachování transformace austenitu na martenzit – proto nevede k dalším přínosům. Jiné studie však ukazují, že v porovnání s úpravou chladem (−80 °C/−112 °F) kryogenní úprava (−190 °C/−310 °F) dále zlepšuje odolnost proti opotřebení.

KRYOGENNÍ KALENÍ OCELI ZNOVU PŘIJATO

Kryogenní zpracování legovaných ocelí významně zvyšuje odolnost proti opotřebení a houževnatost díky souhře tří efektů: dokončení martenzitické transformace, podpory rovnoměrného vysrážení jemných karbidů a zvýšení zbytkového pnutí.