logo Go to Home Page

Systém neutrální tvrzení v atmosféře

Splnění přísných specifikací kvality produktu pomocí čistého, spolehlivého systému atmosféry s nízkou údržbou.

Air Products Atmosféra neutrálního tvrzení na bázi dusíku může ekonomicky nahradit nespolehlivé prostředí generátoru s vysokou údržbou. Při výrobě dílů, které vyžadují vysokou pevnost a houževnatost, používají tepelní zpracovatelé neutrální proces tvrzení. Neutrální atmosféra pro tvrzení musí mít dostatečný uhlíkový potenciál, aby se zabránilo oduhličení, a musí být dostatečně redukovaná, aby se zabránilo oxidaci povrchu. Air Products toho dosahuje pomocí atmosféry na bázi dusíku smíchané s nízkou koncentrací uhlovodíků, jako je propan nebo metan. Díky přesnému systému míšení plynů od společnosti Air Products mohou teplárenské společnosti vyrábět čisté a konzistentní kvalitní díly, které splňují jejich náročné specifikace.

Systém neutrální tvrzení v atmosféře

  • Vysoce spolehlivý systém dodávek
  • Bezpečná, netoxická atmosféra
  • Nastavitelné složení atmosféry pro splnění náročných specifikací pro více materiálů
  • Robustní monitorování a řízení procesu pomocí uhlíkové sondy a analyzátoru rosného bodu
  • Čistší ovzduší, což vede ke snížení nákladů na údržbu pece
  • Rychlejší a snazší spouštění a odstavování pro snížení neproduktivní doby
  • Nižší investice do infrastruktury a náklady na údržbu
  • Menší nároky na podlahovou plochu

Zeptejte se odborníka

Lgon He

Inženýr výzkumu a vývoje zpracování kovů, Severní Amerika

"Mohu pro neutrální tvrzení ocelových dílů použít atmosféru „dusík + propan“?"

Při neutrálním nebo kaleném kalení ocelových dílů hraje atmosféra pece velmi důležitou roli při zajišťování mechanických vlastností a kvality povrchu. Uhlíkový potenciál atmosféry je přizpůsoben koncentraci uhlíku ošetřené součásti, což umožňuje, aby se chemické složení povrchu oceli nezměnilo. Bez adekvátní kontroly ovzduší se na povrchu oceli mohou vyskytnout nežádoucí chemické reakce, jako je oxidace, oduhličení nebo nauhličování.

Air Products úspěšně vyvinul neutrální atmosféru tvrzení „dusík + propan“ s pokročilým systémem řízení procesu. Propan reaguje se zbytkovým nebo unikajícím kyslíkem v peci a vytváří atmosféru s požadovaným uhlíkovým potenciálem. Řídicí systém atmosféry měří průtok dusíku a propanu na základě zjištěných hodnot snímačů kyslíku a rosného bodu. Tato nabídka poskytuje stabilnější a konzistentnější složení atmosféry a může být ekonomickou alternativou k tradičním endotermickým plynům nebo dusíku a metanolu díky optimalizaci využití plynu při snížení nákladů na údržbu zařízení a náklady na bezpečnost.

Operation Analysis and Optimization

Our application engineers can work with your plant personnel to analyze and understand your entire process. Based on that analysis and your needs, they can recommend process improvement solutions that can help you enhance product quality and consistency, plus optimize gas use. Air Products services include leak-checking, furnace profiling, analytical calibration, gas analysis process troubleshooting and overall process review.
LEARN MORE

Přečtěte si další informace o našem systému neutrální tvrzení v atmosféře.

Naplánujte si bezplatnou konzultaci s jedním z našich odborníků na zpracování kovů.

KONTAKTUJTE NÁS