logo Go to Home Page

Helium

Univerzální plyn pro sklářský průmysl

Díky svým jedinečným vlastnostem má hélium mnoho uplatnění ve výrobě skla. Například po zatažení optického skla do jemných pramenů se toto sklo opatří héliem, zatímco se aplikuje opláštění, aby se nově vytvořený skleněný povrch zabránilo reakci se znečišťujícími látkami přítomnými v okolním vzduchu. Helium lze také použít během procesu probublávání taveného skla pro zlepšení rafinování, protože má nejrychlejší dobu náběhu bublin u jakéhokoli plynu.
Stáhnout Stáhněte si brožuru Global Leader

Air Products je přední dodavatel helia

  • Průkopník mnoha technologií extrakce, výroby, distribuce a skladování hélia, které se v současnosti používají
  • Nejrozmanitější zdrojová směs helia na světě (LNG, metan a CO₂)
  • Globální distribuční síť využívající nejvýkonnější skladovací nádrže
  • Odborníci na helium poskytují prvotřídní služby a asistenci se zaměřením na kvalitu
  • Průmyslově uznávaná historie bezpečnosti

Možnosti dodávek

Společnost Air Products vám může pomoct určit nejekonomičtější možnost dodávky pro vaši konkrétní aplikaci a geografickou polohu. Průmyslové plyny se obvykle dodávají v plynné nebo kapalné formě prostřednictvím různých systémů dodávek.

Lahve

Jedná se o tradiční řešení nízkoobjemových dodávek plynu. Lahve lze dodávat v celé řadě velikostí, tlaků a čistot plynů. Platí pro širokou škálu plynů a plynných směsí. Pro větší objemy máme k dispozici rozdělovače lahví.

Dewarovy nádoby

Pro zobrazování magnetickou rezonancí (MRI) a další kryogenní aplikace dodává společnost Air Products kapalné helium v 60, 100, 250 a 500 litrových robustně konstruovaných a superizolovaných Dewarových nádobách.

Nádoby ISO

ISO kontejnery se používají pro přepravu nebezpečných i bezpečných velkoobjemových kapalin. Jejich intermodální provedení umožňuje jejich použití pro více dopravních prostředků, zejména nákladních automobilů nebo lodí.

Cisterny

Společnost Air Products dodává velké množství vysokotlakých plynů a plynných směsí v cisternových přívěsech, které lze skladovat u zákazníka. Tento skladovací systém se obvykle skládá z několika vysokotlakých ocelových nádob, které jsou spojeny dohromady.

Spolehněte se na odborné znalosti Air Products…

Nechte naše aplikační specialisty pomoci vám porozumět výhodám používání hélia ve vašem provozu.

KONTAKTUJTE NÁS JEŠTĚ DNES!

SDS Library

Our Safety Data Sheet (SDS) library allows you to search and find the SDS you need--in the language you select.

SDS LIBRARY

CENTRUM PODKLADŮ