logo Go to Home Page

Zkapalněný zemní plyn

Air Products je přední globální poskytovatel technologií, zařízení a služeb pro LNG, který má s LNG bezkonkurenční zkušenosti. Naše jedinečná schopnost integrovat návrh procesu zkapalňování a vybavení kritického zkapalňování vede k optimalizaci výkonu, nákladů, provozuschopnosti a spolehlivosti, která se stala standardem v oboru výroby LNG.

Většina celosvětově vyráběného zařízení na výrobu LNG se vyrábí s využitím patentované technologie Air Products. Tato technologie je nezbytná pro splnění rostoucích potřeb energie a touhy po čisté energii na světě.

Celosvětová jednička v oboru LNG

Úzká spolupráce s našimi zákazníky a důkladné znalosti jejich požadavků vedly k neustálému zlepšování technologie, vybavení a služeb pro LNG.

Jedinečné zkušenosti

Naše společnost navrhla, vyrobila a dopravila více než 116 velkých vinutých tepelných výměníků do závodů ve 20 zemích po celém světě.

Robustní řešení

Nabízíme procesní technologie a klíčová zařízení pro jádro procesu zkapalňování zemního plynu pro velké exportní závody, malé a střední závody na výrobu LNG, plovoucí zařízení na výrobu LNG a holicí strojky na výrobu špiček.

World-class Projects

We have provided equipment and technology to the majority of leading LNG producers around the world, as well as for the world’s first off-shore floating LNG plants.

Nejmodernější zařízení na testování zařízení LNG

V našem závodě na výrobu zařízení v Port Manatee na Florida vyrábíme vinuté tepelné výměníky pro průmysl výroby LNG a také další kryogenní zařízení pro výrobu LNG a dalších technických plynů. Závod s rozlohou zhruba 3 000 čtverečních stop poskytuje snadný přístup k přístavním službám a umožňuje nám vyrábět tepelné výměníky LNG v široké škále velikostí požadovaných na trhu.

Od otevření závodu v roce 2014 Air Products rozšířilo výrobní kapacitu v Port Manatee o více než 50 procent. Kromě toho jsme vybudovali nejmodernější zařízení na testování zařízení, které umožňuje shromažďování dat a vývoj návrhů pro novou generaci našich inovativních vinutých výměníků tepla.

Naši pracovníci v Port Manatee jsou složeni z vysoce kvalifikovaných a zkušených řemeslníků, kteří jsou hrdí na kvalitu své práce a věnují pozornost detailům. Výsledkem je špičkový produkt dodávaný včas, na který se zákazníci spolehnou po mnoho let s bezpečným, spolehlivým a efektivním provozem.

James James Šalamoun, Jr.

Ředitel, produktová řada pro zkapalněný zemní plyn

"Air Products má dlouhou a úspěšnou historii poskytování služeb v oboru LNG. Jako globální jednička jsme odhodláni investovat do zdrojů nutných k tomu, abychom našim zákazníkům s LNG nadále poskytovali nejlepší procesní technologii a vybavení ve své třídě. "

AP-X® LNG – technologie a vybavení vybrané světovou jedničkou v produkci LNG

Náš závod s vedoucími technologiemi v Port Manatee na Floridě vyrobí čtyři z největších procesních vlaků na výrobu LNG pro rozsáhlý expanzní projekt v Kataru. Air Products Vlastnická technologie a vybavení procesu zkapalňování zemního plynu AP-X® byla vybrána společností Qkatgas v rámci první fáze rozsáhlého projektu expanze na výrobu LNG v Kataru ve státě Laranan. Každá ze čtyř nových jednotek zpracování LNG bude mít výrobní kapacitu 7,8 milionu tun ročně.

Společnost Air Products, která stanovuje standard pro toto odvětví, nabízí technologii zkapalňování AP-X, která nabízí největší procesní jednotky na výrobu LNG na světě, což zákazníkům umožňuje snížit kapitálové náklady na tunu LNG vyprodukovaného v rámci úspory z objemu. Tyto ohromné jednotky AP-X mají výrobní kapacitu procesu, která je výrazně větší než kterákoli jiná soustava LNG, která je v provozu.

Air Products dodal klíčové vybavení a technologii pro všech 14 stávajících vlaků na LNG v Kataru provozovaných v závodě Laranan, z nichž první začala vyrábět v roce 1996.

Petronas FLNG satu 1,2 MTPA, plovoucí výrobní zařízení na LNG s využitím procesu a zařízení pro zkapalňování zemního plynu AP-N™ společnosti Air Products. Fotografii poskytla Petronas.

První zařízení na světě pro námořní těžbu FLNG

Naše návrhy kryogenních zařízení jsme přizpůsobili na míru a vyvinuli jsme procesy zkapalňování zemního plynu speciálně pro jedinečné námořní prostředí plovoucího zařízení na LNG (FLNG). Naše technologie FLNG odráží Air Products kulturu bezpečnosti, spolehlivosti a provozuschopnosti z více než 75 let vlastnictví a provozu zařízení pro kryogenní průmyslové plyny.

Air Products dodal technologii a vybavení pro zkapalňování pro čtyři z prvních světových projektů FLNG pro námořní těžbu, konkrétně pro Shell Prelude, Petronas FLNG satu, Petronas FLNG Dua a Coral South FLNG. V tomto roce došlo k vůbec prvnímu přemístění provozního zařízení FLNG s přesunem společnosti Petronas ze společnosti FLNG satu na nové místo pro plynnou zásobu u pobřežní oblasti Sabah přes pole zemního plynu v Kebabanganu. Tento přesun vyžadoval pouze jednoduché technické ověření a žádné fyzické úpravy zařízení. Od roku 2010 jsme se také zúčastnili více než tuctu brzdových značek FLNG. 

SVĚTOVÉ MOŽNOSTI LEX TURBOEXPANDER

Společnost Rotoflow je průkopníkem a lídrem v technologii turboexpander pro aplikace na zemní plyn. Naše turboexpandéry využívají rozsáhlé provozní zkušenosti a poskytují vynikající spolehlivost pro zkapalňovací závody na LNG po celém světě. Díky špičkové konstrukci a funkcím ložiska je vybavení Rotoflow odolné vůči ustálenému stavu a nestálým provozním podmínkám. Jako výrobce a obsluha strojního vybavení máme odborné znalosti, abychom zajistili kompletní řešení, bez ohledu na to, jak jsou malé nebo složité, pro splnění jedinečných potřeb zákazníka.

Budujete nové zařízení na LNG nebo optimalizujete stávající zařízení?

Jsme tu, abychom vám pomohli s našimi nejlepšími řešeními ve své třídě.

ZJISTĚTE VÍCE