logo Go to Home Page
Dr. Samir J. Serhan
Dr. Samir J. Serhan stáhnout obrázek

Dr. Samir J. Serhan

Vedoucí provozu

Dr. SamirJJ Serhan je provozní ředitelkou společnosti Air Products. Má globální odpovědnost za každodenní provozní podnikání a realizaci projektů se zodpovědností za zisk a ztrátu (P&L) v Severní a Jižní Americe, Asii, Evropě a Africe a na Blízkém východě a v Indii. Dr. Serhan také vede globální aktivity v oblasti strojírenství, výroby, technologií a zařízení a související zařízení a také globální funkce společnosti v oblasti udržitelnosti a provozní dokonalosti. 

Dr. Serhan vstoupil do společnosti Air Products v roce 2016 na pozici Executive Vice President ve funkci Technology, Engineering, Project Execution, Procurement, Manufacturing, Construction and Start-up, a business equipment. Během následujících let se jeho role dále rozšiřovala o zodpovědnost za všechny velké projekty, obchodní aktivity na Středním východě, Americas Operations a franšízy HyCO a samostatné závody. Dr. Serhan byl jmenován vedoucím provozu v roce 2020 a převzal plnou odpovědnost za oblast zisku a ztráty pro americký region. V následujících letech se jeho role rozšířila o Global Products Offerings, indickou komerční organizaci a provoz závodu v Koči, Global Operational Excellence a Sustainability a evropskou, Africkou a Asijskou pobočku. 

Předtím, než nastoupil do společnosti Air Products, byl Dr. Serhan zaměstnán ve společnosti Praxair, Inc., ve funkci President, Global HyCO. V letech 2000 až 2014 pracoval ve vedoucích pozicích v USA a Německu ve skupině The Linde Group, kde své působení zakončil v pozici generálního ředitele Linde Engineering. Dr. Serhan zahájil svoji kariéru v společnosti Parsons Corporation, kde zastával různé vedoucí funkce v inženýrských funkcích.

Dr. Serhan má titul Ph.D. ve strojírenské mechanice z Virginia Tech. Rovněž působil jako doplňkový profesor na Pensylvánské státní univerzitě a v chrámové univerzitě.

4/2023