logo Go to Home Page
Seifi Ghasemi
Seifi Ghasemi stáhnout obrázek

Seifi Ghasemi

Předseda, prezident a generální ředitel

Seifi Ghasemi se stal předsedou, prezidentem a generálním ředitelem společnosti Air Products v červenci 2014. Ve své roli se zaměřuje především na nastavení firemní strategie a politiky, rozvoj vedení a plnění závazků vůči akcionářům.

Pan Ghasemi je členem asociace The Business Council, která sdružuje generální ředitele nejvýznamnějších světových firem. V roce 2020 byl jmenován do představenstva americko-indického strategického partnerského fóra. V roce 2019 byl zvolen do představenstva americko-čínské obchodní rady. Pan Ghasemi je také držitelem ocenění Mezinárodní palladiové medaile z roku 2017, kterou uděluje každé dva roky Společnost chemického průmyslu za významné přispění oboru. 

Ve své předchozí kariéře působil pan Ghasemi v letech 2001-2014 jako předseda a generální ředitel společnosti Rockwook Holdings, která je globálním lídrem na trhu s lithiem a pokročilými materiály. Mezi lety 1997-2001 zastával různé vedoucí pozice v GKN, globální průmyslové společnosti, včetně pozice předsedy představenstva GKN, plc. a předsedy a generálního ředitele GKN Sinter Metals, Inc. a Hoeganes Corporation. Před touto zkušeností působil pan Ghasemi téměř 20 let ve společnosti BOC Group, mimo jiné na pozici předsedy představenstva BOC Group, plc., prezidenta BOC Gases Americas a předsedy a generálního ředitele BOC Process Plants, Ltd. a Cryostar. 

Pan Ghasemi získal svůj bakalářský titul na Technologickém institutu v Abadanu a následně promoval jako magistr mechanického inženýrství na Stanfordské univerzitě. V roce 2017 obdržel čestný doktorát věd na Lafayette College a v roce 2018 čestný doktorát inženýrství na Stevensově technologickém institutu. 

4/2023