Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Seifi Ghasemi

Předseda, prezident a Chief Executive Officer

Seifi Ghasemi se stal předsedou, prezidentem a generálním ředitelem společnosti Air Products v červenci 2014. V této roli se zaměřuje na stanovení strategie a politiky společnosti, rozvoj vedení a plnění závazků vůči akcionářům.

Pan Ghasemi je členem obchodní rady, asociace generálních ředitelů nejvýznamnějších světových obchodních podniků. V roce 2020 byl jmenován členem představenstva fóra USA-Indie o strategickém partnerství. V roce 2019 byl zvolen do představenstva Americké obchodní rady USA-Čína. Pan Ghasemi byl také držitelem bienále International Palladium Medal za rok 2017 ze společnosti Sociálníété de Chimie Industrielle za jeho významné přispění chemickému průmyslu.

Před nástupem do společnosti Air Products z týmu 2001-2014 působil pan Ghasemi jako předseda a Chief Executive Officer společnosti Rockwood Holdings, světové jedničky na trhu s lithiovými a pokročilými materiály. V letech 1997–2001 zastával vedoucí pozice ve společnosti GKN, globální průmyslové společnosti, kde působil jako ředitel představenstva GKN, plc, předseda a Chief Executive Officer společnosti GKN Sinter Metals, Inc. a Hoeganes Corporation. Na začátku své kariéry strávil pan Ghasemi téměř 20 let ve společnosti The BOC Group, kde byl ředitelem představenstva společnosti BOC Group, plc; prezident BOC Gases Americas; a předseda a generální ředitel společnosti BOC Process Plants, Ltd. a Cryostar. 

Pan Ghasemi vystudoval bakalářský obor na univerzitě Abadan Institute of Technology a získal titul MS v strojním inženýrství na Stanfordské univerzitě. V roce 2017 mu byl udělen čestný doktorát z přírodních věd na univerzitě Lafayette College a v roce 2018 také čestný doktorát ze strojírenství na univerzitě Stevens Institute of Technology.

11/2021