Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Seifi Ghasemi

Předseda, prezident a Chief Executive Officer

Seifi Ghasemi se stal předsedou, prezidentem a generálním ředitelem společnosti Air Products v červenci 2014. V této roli se zaměřuje na stanovení strategie a politiky společnosti, rozvoj vedení a plnění závazků vůči akcionářům.

Pan Ghasemi je členem obchodní rady, asociace generálních ředitelů nejvýznamnějších světových obchodních podniků. V roce 2020 byl jmenován členem představenstva fóra USA-Indie o strategickém partnerství. V roce 2019 byl zvolen do představenstva Americké obchodní rady USA-Čína. Pan Ghasemi byl také držitelem bienále International Palladium Medal za rok 2017 ze společnosti Sociálníété de Chimie Industrielle za jeho významné příspěvky pro chemický průmysl.

Před nástupem do společnosti Air Products z týmu 2001-2014 působil pan Ghasemi jako předseda a Chief Executive Officer společnosti Rockwood Holdings, globální jedničky v oboru anorganických speciálních chemikálií a pokročilých materiálů, který byl společností Albemarle Corporation koupen v lednu 2015. Od 1997-2001 byl držitelem funkce vedoucí role ve společnosti GKN, globální průmyslové společnosti, včetně pozic jako ředitel představenstva GKN, plc, a předseda a Chief Executive Officer společnosti GKN Sinter Metals, Inc. a Hoegane Corporation. Před tím strávil pan Ghasemi téměř 20 let u společnosti BOC Group (působí v oblasti technických plynů a nyní je součástí společnosti Linde AG) na pozici ředitele představenstva skupiny BOC Group, plc, prezidenta společnosti BOC Gases Americas a předsedy a Chief Executive Officer společnosti BOC Process Plants, Ltd. a Cryostar. 

Pan Ghasemi vystudoval bakalářský obor na univerzitě Abadan Institute of Technology a získal titul MS v strojním inženýrství na Stanfordské univerzitě. V roce 2017 mu byl udělen čestný doktorát z přírodních věd na univerzitě Lafayette College a v roce 2018 také čestný doktorát ze strojírenství na univerzitě Stevens Institute of Technology.

7/2020