logo Go to Home Page

Výroba vodíku v místě spotřeby

Vlastní výroba vodíku je alternativou k nákupu již hotového produktu. Jedná se o unikátní možnost zásobování čerpacích stanic. Vodík se obvykle vyrábí jednou z těchto dvou technologií: reformací metanu a elektrolýzou.

Generátory vodíku PRISM® jsou reformátory páry a metanu, které vyrábí vodík velmi účinným a spolehlivým procesem a díky tomu jsou minimalizovány provozní náklady. Generátory vodíku PRISM jsou uzpůsobeny k zásobování čerpacích stanic až 1 800 kilogramy za den. Čistota vodíku z našich generátorů splňuje přísné požadavky pro aplikaci palivových článků. 

Kompaktní modulární konstrukce našich generátorů umožňuje jejich snadnou instalaci a díky jejich spolehlivosti a snadné údržbě jsou generátory PRISM uzpůsobeny k dlouhému provozu. Za účelem zajištění nepřetržité dodávky nabízíme rovněž plně integrované záložní systémy.

Generátor vodíku PRISM

 • Plynný vodík 
 • Parní reformátormace metanu (SMR) 
 • 200–1800 kg / den 
 • Velmi spolehlivý
 • Hladina čistoty je minimálně 99,999 %
 • Kompaktní a modulární design 
KATALOGOVÝ LIST SYSTÉMŮ VÝROBY VODÍKU PRISM®

Možnosti dodávek generátoru vodíku PRISM®

Prodej plynu

Air Products navrhuje, instaluje, udržuje, vlastní a provozuje generátor vodíku na vašem pracovišti s redundantní záložní dodávkou pro vyšší spolehlivost.

Prodej zařízení

Air Products navrhuje a dodává generátor vodíku na klíč prostřednictvím kupní smlouvy. Tento závod instalujete, vlastníte a provozujete na svém místě nebo nakupujete od Air Products, abyste podpořili jeho instalaci, provoz a údržbu.

Výhody generátorů vodíku Prism (PHG)

Výhodné dodávky

Efektivní využití zemního plynu snižuje náklady na energie a také celkové náklady na plyn v přepočtu na jednotku.

Snadná instalace

Kompaktní modulární konstrukce zabere méně místa a snadno se instaluje, čímž se zkrátí doba odstávky a zmenší provozní náklady.

Vysoká spolehlivost

Dálkové monitorování v reálném čase a plně integrované záložní systémy umožňují nepřetržitou dodávku produktu.

Flexibilní provoz

Systémy PHG jsou navržené s inovativními režimy spouštění a vypínání. PHG jednotky lze instalovat buď samostatně, nebo jako systémy více jednotek, tak aby pro zákazníka bylo zajištěno flexibilní a efektivní zásobování.

Portfolio možností dodávek

Nabízíme celé spektrum generátorů pro výrobu vodíku v místě spotřeby a umíme tak nalézt to pravé řešení pro vaše požadavky s ohledem na objem, tlak, úroveň čistoty, průtok a provozní režim.

Odborné znalosti, na které se můžete spolehnout

Nechte naše odborníky, aby za vás nalezli nízkonákladovou, dlouhodobou a udržitelnou alternativu k dodávanému vodíku, tedy výrobu přímo v místě spotřeby.

Vodíkový elektrolyzér

Kromě dodávání generátorů vodíku PRISM spolupracujeme s předními dodavateli elektrolyzérů, abychom podpořili integraci tohoto režimu výroby do čerpacích stanic a do power-to-gas aplikací. Naši technici umí navrhnout stanici tak, aby hladce spolupracovala s elektrolyzérem, a zajistila bezpečnost, efektivitu a spolehlivost vašeho projektu. 

Hlavní vlastnosti elektrolyzéru:

 • Plynný vodík
 • Protonově výměnná membrána (PEM) nebo technologie hydroxidu draselného (KOH)
 • Bezuhlíková výroba vodíku, v případě zvolení cesty obnovitelné energie 
 • Různá množství denně v závislosti na požadavcích čerpací stanice
 • Hladiny čistoty 99,9995%
 • Produktce, kterou přizpůsobíte změnám poptávky 

Plyny

Air Products plyny, které jsou obvykle dodávány v plynné a kapalné formě, umožňují zákazníkům v celé řadě průmyslových odvětví zlepšit jejich vliv na životní prostředí, kvalitu produktů a produktivitu.

Vodíková paliva

V poslední době se stále více diskutuje o využívání vodíku jako zdroje alternativní energie šetrné k životnímu prostředí. Vodík je významný energetický nosič, který nabízí v porovnání s jinými zdroji energie řadu výhod, zejména, pokud je využíván ve formě palivových článků.

Máte zájem o výrobu vodíku v místě spotřeby?

Promluvte si s našimi odborníky o výhodách výroby vodíku v místě spořeby a o porovnávání dodávkami vodíku do vaší výroby.

KONTAKTUJTE NÁS

CENTRUM PODKLADŮ